HABER

Oğuzeli’nde ‘e-devlet’ atağı

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde belediye vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmesi için e-devlet uygulamasını hayata geçirdi.e- devlet uygulamasıyla birlikte Oğuzeli’nde yaşayan vatandaşların belediyenin çalışmalarını yakından takip edebilecek.

Oğuzeli’nde ‘e-devlet’ atağı

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde belediye vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmesi için e-devlet uygulamasını hayata geçirdi.
e- devlet uygulamasıyla birlikte Oğuzeli’nde yaşayan vatandaşların belediyenin çalışmalarını yakından takip edebilecek. Belediyenin resmi web sitesi http://www.oguzeli.bel.tr üzerinden elektronik belediyeciliği hizmete sunan Oğuzeli Belediyesi, artık bu hizmetleri tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan güvenli ve etkin bir şekilde erişimi sağlayan ‘e-devlet’ üzerinden de sunmaya başladı. Vatandaş e-devlet üzerinden sunulmaya başlanan elektronik hizmette arsa rayiç değeri sorgulama, beyan bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama ve tahsilat gibi bilgileri sorgulama hizmetlerinden faydalanabilecek.
Teknoloji yatırımları önemli
Kurumsal dönüşüm kapsamında teknolojiye yapılan yatırımların önemine değinen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, artık ilçede oturanların artık www.turkiye.gov.tr’ye girip, belediyenin hakkında her türlü işlemi ve sorgulamayı yapabileceklerini kaydetti. Uygulama hakkında bilgiler veren Başkan Kılıç, “Uygulama ile vatandaşlar bu sayfaya girdiklerinde Oğuzeli Belediyesi hakkında bilgiler ve duyurulara ulaşıp, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden faydalanabilecekler. e-devlet üzerinden sunulmaya başlanan uygulamalara sürekli olarak yeni verilerin eklenmesi sağlanacak. Böylelikle vatandaşlar e-devlet girdiklerinde arsa rayiç değeri sorgulama, beyan bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama ve tahsilat bilgileri sorgulama hizmetlerinden faydalanabilecekler.Bunun için e-devlet şifresini kullanarak www.turkiye.gov.tr adresinde oturum açmak gerekiyor. Şifre ile giriş yaptıktan sonra Belediye Hizmetleri kategorisinde Oğuzeli Belediyesini seçerek belediye hakkında bilgilere ve duyurulara ulaşabilir, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden yararlanabilinir” şeklinde konuştu.

Oğuzeli’nde ‘e-devlet’ atağı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler