Okan Bayülgen neden 'homofobik' oldu?

Okan Bayülgen neden 'homofobik' oldu?

Okan Bayülgen, Reklamcılık Derneği'nin düzenlediği ödül töreninde ilginç sözler sarfetti. Okan Bayülgen, kadın güzelliğinin, gay bakış açısına sahip fotoğrafçılar tarafından gölgelendiğini iddia ederek, "Kadına, erkekçe bakan kalmadı. Ve bu yüzden ben fotoğrafçılık anlamında homofobiğim" dedi.

Okan Bayülgen, Uluslararası Reklamcılık Derneği'nin (IAA) düzenlediği Reklamcılar Tahtaya' isimli panelde konuştu. Konuşmasına son fotoğrafsergisi "Erkeklerin Saatlerini Takan Kadınlar"la başlayan Bayülgen, "Böylebir teklifi geldiğinde konusunu kadın olarak belirlemek istedim. Çünkü kadına bakış açısı artık çok ib..leşti. Erkekçe kadına bakan kalmadı. Buyeni bakış açısı kadının güzelliğini gölgeliyor, azaltıyor" dedi.

Öğrencilerden birinin "Neden gay'ce değil de ib..ce" sorusuna ise Bayülgen şu yanıtı verdi: "Ben gay demek istemiyorum. Çünkü gay'ce demek kavram kargaşasına neden oluyor. Gay dendiği zaman 'Ay ne şeker' diyorlar.

'Arkadaşın ib.. mi' diye soruyorsun 'Asla' diye bağırıyorlar. Ben ib..cediyerek, bu bakış açısının kadını çirkinleştirdiğine vurgu yapmayısağlıyorum." dedi.

Bayülgen, bu bakış açısına karşı olduğunu da söyleyerek, "Ben de aslında birhomofobiğim. Tabii fotograf açısından" dedi. Bayülgen'in bu sözleri üzerineöğrencilerden biri "Peki özel hayatınızda da homofobik misiniz" diye sordu.

Bayülgen'in "Ondan emin değilim" diye espri yapması seminere katılanları güldürdü.

(Homofobik: Enşcinsellerden ve ileride eşcinsel olmaktan korku duyan kişi.)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler