HABER

Okul açılış töreninde üşüyen öğrenciler içeri alındı

AĞRI (İHA) - Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, Baloluk köyünde yapımı tamamlanan İsmet Bulut İlköğretim Okulu açılış töreninde üşüyen öğrencileri görünce talimat vererek içeri alınmasını istedi.

Törene katılan Vali Akpınar, minik öğrenciler tarafından çiçek ve pankartlarla karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende öğrenciler tarafından şiirler okundu. Açılış konuşması yapmak üzere kürsüye çıkan Vali Akpınar, soğuk havada üşüyen öğrencileri görünce, okul içine alınmaları için talimat verdi. Öğrenciler okul içine alındıktan sonra konuşmasına başlayan Vali Akpınar, eğitim çıtasının her geçen gün daha da yükseltildiğini söyledi. Vali Akpınar, "Eğitim alanında yaptığımız hizmetlerin bir yenisine de Ağrılı iş adamı İsmet Bulut tarafından Baloluk köyünde yapılan okul ile devam ediyoruz. Ağrı'da yaşanan eğitim sıkıntısını en az seviyeye taşımak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Umut ediyorum ki böyle güzel günleri her zaman yaşarız ve yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakırız" dedi.

Okul binasını yapan Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ağrılı iş adamı İsmet Bulut ise yaptığı konuşmada, en iyi yatırımın çocuklara yapılanı olduğunu söyledi. Bulut, "Yaptığım eğitim yardımları ile minik öğrencilerin sıcacık ve rahat ortamlarda ders görüp ve anacaklarını düşünmelerini sağlamak bana büyük mutluluk veriyor. En iyi yatırım çocuklarımıza yapılandır felsefesi ile böyle yardımları yapmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

İsmet Bulut İlköğretim Okulu açılış kurdelesi Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Alpdoğan, Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Bulut ve Baloluk köyünün en yaşlısı unvanını taşıyan 65 yaşındaki Latife Turgutay tarafından kesildi. Törene İl Jandarma Komutanı Albay Ünal Ayvazoğlu, daire amirleri, öğretmenler, köylüler ve öğrenciler katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler