HABER

Okul müdürü, tartıştığı 2 imamı öldürdü

Okul müdürü, tartıştığı 2 imamı öldürdü

Nevşehir'in Avanos İlçesi'nde, okul müdürü ile 2 imam arasında yaşanan tartışma cinayetle noktalandı.

Edinilen bilgiye göre, olay Avanos İlçesi'ne bağlı Sarılar Kasabası'nda saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Mehmet Akif Ersoy Lisesi Müdürü Orhan Ç, kasabada imamlık yapan Mustafa Velade ve İzzet Teke ile okulun kütüphanesinde sohbet etmeye başladı.

Sohbet sırasında konu öğrencinin öğretmeniyle evlenip evlenemeyeceğine gelince okul müdürü ve imamlar tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar arasında çıkan kavga okulun dışına taştı. Kavga sırasında Orhan Ç. silahını çekerek önce Mustafa Velade, ardından da İzzet Teke'ye ateş etti.

İmamlar Velade ve Teke aldıkları yara sonucu olay yerinde hayatlarını kaybederken, okul müdürü Orhan Ç, jandarma tarafından yakalandı. Orhan Ç.'nin sorgulanmak üzere jandarma karakoluna götürülmesinin ardından belde halkı jandarma karakolu önüne akın etti. Orhan Ç.'nin kendilerine verilmesini isteyen belde halkı, jandarma karakoluna girmek isteyerek olay çıkardı. Cinayetin yaşandığı okulun önünde ise savcı tarafından inceleme başlatıldı. Beldede gerginlik halen sürüyor.

DAHA ÖNCE YER DEĞİŞTİRME CEZASI ALMIŞNevşehir Valisi M.Asım Hacımustafaoğlu, Nevşehir'in Avanos İlçesi'ne bağlı Sarılar Beldesi'nde tartıştığı iki imamı öldürdüğü iddia edilen okul müdürünün, daha önce görev yaptığı okuldan öğrencilere ve velilere karşı sert tutumu yüzünden görev yerinin değiştirildiğini söyledi.

Sarılar Beldesi'nde meydana gelen cinayet üzerine Vali M.Asım Hacımustafaoğlu bir açıklama yaptı. Vali Hacımustafaoğlu, iki imamı öldürdüğü iddia edilen okul müdürü O.Ç.'nin daha önce Avanos İmam Hatip Lisesi'nde görev yaptığını, ancak sert tutumlar sergilediği gerekçesiyle öğrenciler ve öğrenci velilerinden gelen şikayet üzerine Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerince görev yerinin değiştirilerek Sarılar Beldesi'nde görevlendirildiğini söyledi.

Vali Hacımustafaoğlu, "Okul müdürü daha önce Avanos İmam Hatip Lisesi Müdürü iken, burada görev yapan bir öğretmen arkadaşı, aynı liseyi bitirmiş bir öğrencisi ile evleniyor. Okul müdürü de imamlarla otururken bu konuyu açıyor ve bir öğretmenin öğrencisiyle evlenip evlenemeyeceğini imamlara soruyor. İmam arkadaşlar evlenmelerinde yasal ve dinen bir engel olmadığını söyleyince 'siz sapıksınız' diyip silahını çekiyor. Galiba olay anında pisikolojisi bozuluyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön