Okul öncesi eğitim kurumlarına aidat ödenecek mi? MEB'den açıklama geldi

MEB'den valiliklere gönderilen yazıya göre, ara tatil hariç resmi okul öncesi eğitim kurumlarında salgın nedeniyle tatil edilen zamanlarda veliden aidat talep edilmeyecek.

Okul öncesi eğitim kurumlarına aidat ödenecek mi? MEB'den açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB), valiliklere gönderilen yazıda, Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği gereği resmi okul öncesi eğitim kurumlarında velilerden alınan aidatların, Kovid-19 kapsamında eğitim öğretime ara verilen sürelerde alınıp alınmayacağı konusunda tereddüt yaşandığı belirtildi.

Yazıda, ilgili yönetmelik gereği 6-10 Nisan 2020 tarihlerinde yapılması gereken ikinci dönem ara tatilinin, Kovid-19 salgını nedeniyle 16-20 Mart 2020'ye alındığından bu tarihlerde aidatın alınması gerektiği ifade edildi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle okullarda eğitim ve öğretime ara verildiği, diğer zamanlarda ise veliden herhangi bir ücretin talep edilmemesi gerektiği kaydedildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
aldığınız karar çok yanlış her iki tarafı düşünmek zorunda bu devlet tamam veli de haklı bi hizmet alamayacağı yere neden para ödüyorum dicek ama o eğitim yeri nasıl ayakta duracak hiç Düşündünüzmü Türkiye cumhuriyeti devleti milli eğitim bakanlığı ve aile Sosyal Politikalar bakanlığı biraz vicdan hep bana değil biraz milletime
zaten bizim meb de olmasa vay halimize
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler