HABER

Okullarda yeni dönem! Milli Eğitim Bakanlığınca yeni yönerge hazırlandı

Okullarda yeni dönem! Milli Eğitim Bakanlığınca yeni yönerge hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 'Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Yönergesi' hazırlandı.

Milli Eğitim Bakanlığınca doğal afet, terör, göç, cinsel istismar gibi travmatik ve zorlu olaylar karşısında verilen psikososyal destek hizmetlerinin programları yenilenirken bu çerçevede "Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Yönergesi" hazırlandı.

Yeni yönergeye göre il, ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okullarda kurulacak "psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale ekipleri", travma, kriz durumlarında psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetlerini planlayıp gerçekleştirecek.

Bakanlık, ulusal düzeyde etkileri olan travma, kriz durumlarında bölgelerdeki çalışmaları izleyip koordine ederek ekip üyelerine "süpervizyon" desteği verecek.

Okul müdürlükleri, başta okul ekibi olmak üzere, okul bünyesindeki tüm öğretmen ve personelin konuyla ilgili eğitim almasını sağlayacak.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
O kadar rehber öğretmen var, ne is yapiyor, hic...
@kulakverkulak okul içinde bahcede kantinde gezmek cay içmek muhabbet ediyorlar akşama kadar mesai bitti haydi eve ertesi sabah gine aynı cay sigara kahve bahecede dolaş muhabbet tekrar mesai bitti haydi eve 30 gün sonrada bankadan maaşı cek aynen öyle çoğu memur gibi salla başı al maaşını
istismar kacınılmaz sonucunda ne yapabiliriz mantığıyla iş yapılıyor. önce bu sucun cezasını agırlaştırıp uygulamaya gecirin . ondan sonra bu işlere bakın . bina yıkılırsa naparız düşüncesiyle calısıp debeleneceginize binayı nası sağlam yaparız düşüncesiyle hareket ederseniz temel sağlam olur.
kendi kendinize masa başında aldığınız kararların sonuçlarını bşz gördük siz görmediniz mi bakanlık
Geri Dön