Okulun bodrumunda skandal olay! Utanmadan video da çektiler

Avcılar’da bir ortaokulda öğrencilerin bodrum katında sürekli olarak kavga ettikleri, diğer öğrencilerin de kavga anını cep telefonuyla kayda aldığı ileri sürüldü. Ortaya atılan skandal iddiaya ilişkin kavga eden kız öğrencilerin videosu ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrencilerin okul bünyesindeki Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulu'na sevk edildiği, olayda ihmali bulunan idareci ve öğretmenler hakkında inceleme başlatıldığı bildirildi.

Olay, Deniz Köşkler Mahallesi’nde bulunan bir ortaokul içinde yaşandı. İddiaya göre, ortaokulun içerisindeki öğrenciler okulun bodrum katında sürekli olarak kavga ediyor. Kız öğrencilerin birbirleri ile kavgası ise başka öğrenciler tarafından cep telefonu kamerası ile kaydediliyor.

Yaşanan olayda çevrede hiçbir sorumlu öğretmenin olmadığı ise dikkatlerden kaçmadı. Velilerin iddiasına göre aynı okulda defalarca kez benzer olaylar yaşandı. Yine yetkililerin konuyla ilgilenmediği ifade eden veliler, genellikle güçlü öğrencilerin zayıf öğrencilere şiddet uyguladığını ileri sürdü.

Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerin ilkinde, bir kız öğrencinin diğerini tehdit ettiği ve sonrasında saç saça baş başa kavga ettikleri görülüyor. Görüntülerin devamında ise yine kız öğrencilerin kavga etmesi ve diğer öğrencilerin ayırmaya çalışmaları görülüyor.

İNCELEME BAŞLATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, bazı medya kuruluşlarına yansıyan İstanbul Avcılar'daki bir ortaokulda öğrenciler arasındaki kavga görüntülerine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Yapılan açıklamada, "İlgili öğrenciler, okul bünyesindeki Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulu'na sevk edilmiş olup olayda ihmali bulunan idareci/öğretmenler hakkında gerekli inceleme/soruşturma başlatılmıştır." ifadesine yer verildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 132 yorum
berbat bir gençlik geliyor hayırlı olsun.bizleri iyi eğiten gerektiğinde tokatı atan öğretmlenlerimiz vardı onlarıda yok ettiler
@deyvani10 dayak yedik ama saygıda kusur etmedik biz büyüklerimize, öğretmenimiz karşı kaldırımda yürürken ceketimizin düğmelerini ilikler, utanır ve ayıp olmasın diye kafamızı kaldırmadan yüzümüz kızarmış bir şekilde yürürdük. Kızarmıydık içimizden tabi , haksızlığa uğrarmıydık tabi ama o öğretmenimizdi. Döverde, severdi. onun vurduğu yerde gül biterdi. Hakka kavuşanları rahmetle kalanları saygı ile anıyorum.
@deyvani10 BAŞINDAKİ ÖĞRETMENLER, GÜVENLİK, EĞİTİM NEREDE? BUNA BAKMAK LAZIM.
@deyvani10 gerizekalı öğretmenler birşey dediği zaman şikayet edilip soruşturma açılıyor ne diye karışalım.
@erhan.ak7878 başında öğretmen olsa ne olacak sorunu cozemiycek disarda yine kavgaya tutusurlar gençlik bozuk.karakterleri aile belirler.problem genelde aileden kaynaklı olur
@erhan.ak7878 yazdığınız çok cahilce. 1.öğretmen kolluk kuvveti değil. 1. Öğretmen müdahale etse önce anne babası cimere şikayette bulunur. 3. Öğretmen ve idarenin hiçbir yaptırım gücü yok.
@deyvani10 Çocuk Ailenin aynasıdır. Berbat Gençlik tamam. ( Berbat Aileler ) , Tokat atan öğretmen , Yani dayağada onay verdiğinize göre durum vahim. Sevgi , saygı ile evlat terbiyesine ne oldu ?
Hep İnönü yüzünden.17 yılda eğitimi bu hale getirdi.
@deyvani10 Öğrenciye el sürmek günümüzde her öğretmenin cesaret edeceği iş değil çünki başına geleceği biliyor. Öğrencilerde otomatikmen bunu suistimal ediyorlar. Geçmişte dayak olduğu dönemde de bunu suistimal eden öğretmenlerin olduğu şüphesiz, yani TÜRK milleti olarak biraz sorunluyuz açıkçası daha da zor düzeliriz tablo ortada.
Bütün suç eğitim sistemini 30 dan fazla değiştiren , tamamen dejenere edenlerde. Tabi herşeyi alkışlayanlarda suçlu.
@deyvani10 Kimse rahatsız olmasın Onlar büyüyünce Kader Mahkumu olacak İki senede bir Af (İnfaz değişikli adı altında) çıkarsa böyle zorbalıklara alışın. Bunları görmek istemeyenler Af , Şartlı İndirim, Denetimli Serbestlik adı altında suç işleyenleri ödüllendiren siyasi partilere oy vermeyin destek olmayın. Affa Hayır Suç işleyen cezasını çeksin Cezalar artırılsın Kişilere karşı Vücut dokunulmazlığına karşı İşlenen suçların cezaları artırılsın kesinlikle indirim yapılmasın O zaman kimse kimseye yan bakmaz elini sürmez Suçluları Affadenler bu milletin bu ülkede yaşayanların düşmanıdır
nesil bu halde maalesef, istisna değil büyük ahlak erozyonu var. düzeltmek istiyorsanız eğer okumak istemeyen öğrenciyi zorla okutmaya kalkma MEB
Geleceğimiz olan gençlik nereye gidiyor...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler