HABER

Okulun merdivenlerinde buldular! Yerde 2 TL bulan öğrenciden takdir toplayan hareket

Çorum'da okul bahçesinde 2 TL bulan bir öğrencinin paralarını düşüren kişiye not bırakması öğretmenlerin dikkatini çekti. Herkesin takdirini kazanan öğrencinin parayı okul merdivenlerine bıraktığı öğrenildi.

Okulun merdivenlerinde buldular! Yerde 2 TL bulan öğrenciden takdir toplayan hareket

Edinilen bilgilere göre, Azmilli İlkokulu’nda kimliği belirlenemeyen bir öğrenci okul bahçesinde 2 TL buldu. Bir kağıda not yazarak paraları üzerine koyan öğrenci, paranın sahibi öğrenciye seslenerek parasını almasını istedi. Bunu gören okul idarecileri ve öğretmenler öğrenciyi bulmak için harekete geçti.

'İYİ Kİ ÖĞRETMENİM DEDİRTEN NOT'

Okul Müdürü Salih Yılmaz, okulun paydos edilmesinin ardından öğretmenlerle birlikte okul bahçesinde üzerinde 2 TL bulunan “Bu para kiminse alsın” yazılı notla karşılaştıklarını belirterek, “Biz çok mutlu olduk. Çok sevindik. Öğretmenler olarak gurur duyduk. İyi ki öğretmenim dedirten bir not. Eğitim aile de başlar. Öğrencimizin ailesine de teşekkür ediyoruz” dedi.

'NOTU OKUYUNCA GURURLANDIK'

AW264868_03

Okul olarak değerler eğitimine önem verdiklerini dile getiren Yılmaz, bunun meyvesini almayı görmenin kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.
Notu okuduklarında gururlandıklarını dile getiren Sınıf Öğretmeni Şeyda Uludağ ise, “O gizemli öğrenci ve ailesine çk teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AW264868_02

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
İnsanlık ve akıl doğuştan verilen özelliklerdir, sonradan kazanılmaz. İnsanların çoğu zekidir, akıllı olan ise pek az. Cennete ancak aklı olan ve onu kullananlar gidecek, sadecede zeka sahipleri ise daha fazla zengin ve güç sahibi olabilme peşinde koşup dursunlar. Zekiler için akıllılık dünyayı kazanmak, akıllılar için ise her ikisini ama asıl ahireti kazanmaktır.
Geri Dön