HABER

Okulunu eşiyle birlikte temizledi, sosyal medyada ilgi odağı oldu (2)

'ONLAR GELDİĞİNDE OKUL TEMİZ OLSUN İSTEDİK' Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Bahçe Mahallesi'ndeki tek dersik ve 15 öğrencili ilkokulun öğretmeni Samet Üçler, görev yaptığı okulu eşi Zehra Üçler ile birlikte temizledi.

Okulunu eşiyle birlikte temizledi, sosyal medyada ilgi odağı oldu (2)

'ONLAR GELDİĞİNDE OKUL TEMİZ OLSUN İSTEDİK'
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Bahçe Mahallesi'ndeki tek dersik ve 15 öğrencili ilkokulun öğretmeni Samet Üçler, görev yaptığı okulu eşi Zehra Üçler ile birlikte temizledi. Çiftin okulda temizlik yaparken görüldüğü fotoğraflar, sosyal medyada beğeni aldı. Eşine yardım eden Zehra Üçler, "Öğrencileri kendi çocuğumuz gibi görüyoruz. Onlar geldiğinde okul temiz olsun istedik" dedi.
'YAPARKEN GURURLANIYORUM'
Temizliği tamamlanan okulda camları silip eşi ile birlikte okul sıralarını sınıfa yerleştiren Samet Üçler, "Okulumuzu kısıtlı imkanlar ile temizledik. Köyde su problemi olduğu için 100 metre uzaklıktan su çekerek eşimin yardımı ile okulumuzu temizledik. Hem öğretmeniz, hem müdürüz, hem de hademeyiz bunları yaparken gururlanıyorum” dedi.
'ÖĞRENCİLERİ KENDİ ÇOCUĞUMUZ OLARAK GÖRÜYORUZ'
Eşine yardım eden ev hanımı olan Zehra Üçler ise eşinin 3 yıldır okulda görev yaptığını söyleyerek, "3 yıldır burada yaşıyoruz. Bir çocuğumuz var. Eşime yardım ederek okulu temizledik. Aslında benim bir çocuğum yok okuldaki tüm öğrencileri kendi çocuğumuz gibi görüyoruz. Onlar geldiğinde okul temiz olsun istedik. Okul saatlerinde de eşime yardımcı oluyorum. Sınıfta halı seriyoruz ve çocukların temizlik ve tuvalet alışkanlıkları edinmesi için onlara yardımcı oluyorum. Burada olmak eşime yardımcı olmak çok güzel” dedi.

Mehmet SEZGİN/ ŞİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)
FOTOĞRAFLI

Okulunu eşiyle birlikte temizledi, sosyal medyada ilgi odağı oldu (2)Okulunu eşiyle birlikte temizledi, sosyal medyada ilgi odağı oldu (2)Okulunu eşiyle birlikte temizledi, sosyal medyada ilgi odağı oldu (2)Okulunu eşiyle birlikte temizledi, sosyal medyada ilgi odağı oldu (2)

Geri Dön