Olay iddia: Deniz Baykal ve Cumhurbaşkanı Erdoğan anlaştı!

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, geçirdiği ağır ameliyatların ardından hastanede tedavi görmeye devam ederken, hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddiayı gündeme getiren Can Ataklı, işten atılma talimatını Deniz Baykal'ın verdiğini ve Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la anlaştığını öne sürdü.

Olay iddia: Deniz Baykal ve Cumhurbaşkanı Erdoğan anlaştı!

Can Ataklı, bugünkü "Halk TV Baykal’ı da sıkıntıya soktu" başlıklı köşe yazısında Deniz Baykal'a ilişkin ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. Halk TV'den kendisinin ve Hüsnü Mahalli'nin kovulması kararının Deniz Baykal tarafından verildiği iddiaları olduğunu belirten Ataklı, "Buna göre; atılma talimatını veren kişi Deniz Baykal. Çünkü Baykal, Tayyip Erdoğan'la anlaştı. Eğer Erdoğan'ın önünde Halk TV engel olarak duruyorsa bu halledilecek" ifadesini kullandı.

" BAYKAL'IN KIZI ERDOĞAN'IN TALİMATIYLA SERBEST KALDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bunun karşılığı olarak Baykal'a destek olacağını ve kızı Aslı Baykal'ı ilk seçimlerde aday göstereceğini öne süren Ataklı, köşesinde "Dedikoduyu yayanlar sanıyorum Baykal'ın kızı Aslı'nın 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'cü olduğu iddiası ile gözaltına alınmasını, ancak çok kısa sürede Erdoğan'ın talimatıyla serbest bırakılmasını dayanak alıyorlar" yazdı.

"BELLİ Kİ BAYKAL ZORDA"

Halk TV'nin “tek sahibinin” Baykal olmasının bu şüpheleri arttırdığını ileri süren Ataklı, "Buna inanmam çok zor. Baykal'ın rahatsızlığı biliniyor. Böyle bir ortamda işime son verilmesi için talimat vereceğini sanmıyorum, ki ayrıca aramızdaki hukuk da en azından bunun bu kadar görgüsüzce yapılmasını engeller. Buna karşı bütün bu dedikodulara rağmen Baykal cephesinden hiç açıklama yapılmıyor. Belli ki Baykal zorda. Açıklama yapsa ve 'Bunlar elbette yalan' dese bu kez 'O halde muhalif gazeteciler neden hiçbir gerekçe gösterilmeden atılıyor?' sorusuna cevap vermek zorunda kalacak" ifadelerini kullandı.

HALK TV'DEN YANIT GELDİ

Bu iddialara Halk TV'den yanıt geldi.

"Gazeteniz yazarlarından Sayın Can Ataklı, bir-kaç gündür ve son olarak da bugünkü köşe yazısında Halk TV’deki programının sona erdirilmesiyle ilgili olarak akıl almaz iftira ve dedikoduları dile getirmektedir. Sayın Deniz Baykal ve kızı Aslı Baykal’ın adını da vererek yazdığı tüm ifadeler gerçek dışıdır. Bugüne kadar Halk TV’deki hiçbir uygulamaya karışmamış olan Sayın Baykal, bilindiği gibi sağlık sorunlarıyla uğraşmaktadır" denilen açıklamada, Ataklı'ya tepki gösterilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Sadece Halk TV’de değil, tüm televizyonlarda kamuoyu tarafından yeterince izlenmeyen programlar yayından kaldırılır ve yerine başka programlar konulur. Sayın Ataklı’nın programının yayından kaldırılması da bu kapsamda ne ilktir ne de sondur. Üzücü olan profesyonelce alınmış olan kararların komplo teorileri ile başka noktalara çekilmeye çalışılmasıdır. İktidar tarafından beslenen havuz medyasının, halkımızı tek yanlı kandırma girişimine karşı Halk TV’nin, halkımıza gerçekleri anlatma konusundaki kararlılığı güçlenerek devam etmektedir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
AKP ye oy vermiş biri olarak bende KANDIRILDIM BOP görevini yapmakla ovunup boynunda yahudi madalyası taşıyan TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan ihaneti rüşveti hırsızlığı ahlaksizligi adaletsizliği diktatörlüğü belgelilere karşı AKŞENER diyorum!.. Ne Mutlu Türküm Diyene!..
fitneci senin karakter gereği akp oy vermen imkansız işin gücün fitne fesat karıştırmak günah bu.
@alikaya197267 ailecek PAPA ile fotoğraf karelerinde yer almis TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan soysuzlara oy verecek ne soysuz ne dinsizim....
@mah6bsddn4 çakal senin ak partiye oy verdiğin yalanına sen bile inanmıyorsun kimlerin elemanı olduğun ortada sümüklü böcek gibi iz bırakıyorsun arkanda senin oyun her türlü fetö'ye gidiyor
YAV BU TAYYİPİN KUKLASI..CHP Yİ TAYYİPE HEDİYE ETMİŞTİ...TAYYİP MECLİSE GİRSİN DİYE ÖNÜNE YATMIŞTI....
MİLLET HERŞEYİ HALK TV DEN ÖĞRENMİYOR .GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler