HABER

Olay iddia! 'Kim diye sordular, Erdoğan'ın damadı cevabını alınca noktayı koydular...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinenin yankıları sürerken yeni iddialar da ortaya atılıyor. Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak'ı köşesine taşıdı. Muratoğlu, "Yabancılar ekonominin başındaki “Berat Albayrak kim?” diye sordular, “Erdoğan'ın damadı” cevabını alınca noktayı koydular. Hele yazılan raporlar… “Arkanıza bakmadan Türkiye'den kaçın” tadındalar." diye yazdı

Olay iddia! 'Kim diye sordular, Erdoğan'ın damadı cevabını alınca noktayı koydular...'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı iken yeni sisteme geçişle birlikte ekonominin başına geçen Berat Albayrak ile ilgili yorumda bulunan Sözcü yazarı Murat Muratoğlu bugünkü "Damat ekonomiyi nasıl toparlayacak" başlıklı yazısında "Bunlar dış mihrakların oyunu derler sıyrılıp giderler! Berat ekonomiyi batırsa ne fark eder?" diye yazdı.

İşte Muratoğlu'nun yazısının ilgili kısmı:

Kabine açıklandığından beri piyasalar kaynıyor. Özellikle yabancılar ekonominin başındaki “Berat Albayrak kim?” diye sordular, “Erdoğan'ın damadı” cevabını alınca noktayı koydular. Hele yazılan raporlar… “Arkanıza bakmadan Türkiye'den kaçın” tadındalar.

RAPORLARDA YAZAN CÜMLELER KARAMSAR

Raporlara yansıyan cümleler oldukça karamsar. Raydan çıkmış bir enflasyon, Hazine'nin rekor faizler ödediği yüklü temmuz borçlanması, her geçen gün artan risk primi ve Erdoğan'ın para politikasında aktif rol oynayacağını gösteren emareler…

Başkan Erdoğan piyasalara güven vermek adına damadı, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için; “Bu işi çok daha seri derleyip toparlayacağına ve başarıyla yürüteceğine inanıyorum” demecini verdi. Derleyip toplamasını beklemeden yabancı yatırımcılar pılını pırtını toplayıp kapıya yöneldi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 201 yorum
Ya bir gidin artık sanki bu soruyu soranlar Erdoğan'ın damadı olduğunu bilmiyorlardı,senden benden daha iyi biliyorlar, sözcü fitne yuvası gibi sürekli fitne fesat yalan haberlerle kime hizmet ettiğini açıkça gösteriyor,okumayın almayın prim yaptırmayın şuna,
emredersin, başüstüne.ne arzu edersiniz ne okuyalım beyim
giren çıkanı birgün fark edeceksiniz de Ogün geç olacak gibi duruyor.
@atek927 Sabah oku .A haber izle.Ne güzel dürüst tarafsız ve gerçekçi.
@atek927 sözcü gazetesi yalanı aynı bay muharremin amerikalılar beni aradısı gibi olmuş,sazanlarda hemen mutlu olmuş
a haber seyredin sabah gazetesi okuyun herşey çok güzel
tramp tan başka kimi bilirsiniz? merkelin yanında çalışan akrabalarını sayınız? ingilterede fransada kim başta bilmiyorum bile !!!
@adnay çıkarın varki toz kondurmuyosun yalaka herif
@adnay sen sözcüye takılmaya devam et
@hdydkaran Halk tv seyredin Sözcü gazetesi okuyun şizofrenik olun beyniniz kindar ve düşmanca olsun
@maximum2008 bence 'gibisi' fazla!
recep erdoğan hanedanlığı ....ama unutuyor maalesef , bu dünya SULTAN SÜLEYMAN a kalmamış da recep erdoğan a mı kalacak ????
Arkanıza bakmadan türkiyeden kaçın güzel tespit. Ha ha ha.
Geri Dön