SPOR

CANLI

Olaylı maça Deniz Aytekin damga vurdu

Dün akşam Arnavutluk ile İsrail arasında oynanan ve IŞİD saldırısı tehdidiyle son derece gergin geçen Dünya Kupası Eleme maçına Türk asıllı Alman hakem Deniz Aytekin damga vurdu.

Olaylı maça Deniz Aytekin damga vurdu

Arnavutluk ile İsrail arasındaki Dünya Kupası elemeleri karşılaşması, gerginliklere sahne oldu. IŞİD saldırısı tehdidi altında olan maç, Elbasan kentinde yoğun güvenlik önlemleri arasında oynandı. Balkan ülkesinde dört gün önce, bu maça saldırı hazırlığında olduğu belirlenen teröristlerin gözaltına alındıkları duyurulmuştu.

Otoyol üç saatliğine kapatıldı

Ülkenin kuzeyindeki Shkoder kentinde oynanacak karşılaşma FIFA tarafından Elbasan'a alındı ve İsrailli taraftarlara bu maça gitmemeleri tavsiye edildi. Arnavutluk polisi dün stadın yakınındaki bar, kafe ve restoranlarda, maç öncesinde aramalar gerçekleştirdi. Elbasan ile başkent Tiran arasındaki otoyol, maç öncesinde üç saatliğine ulaşıma kapatıldı.

Bruçay çabaladı ama...

Gergin atmosferi azaltmak için ülkenin müslümanları da devreye girdi. Arnavutluk müslüman topluluğu başkanı İskender Bruçay, maç öncesinde yaptığı açıklamada hoşgörü ve insani değerlere dikkat çekerek, İsrailli misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaları gerektiğini belirtti, kendilerine hoş geldin mesajı yayınladı.

9 bin taraftar, 2 bin polis

Stat çevresinde 2 bin polisin görev yaptığı karşılaşma, yine de büyük gerginliklere sahne oldu. 12 bin kişilik stat, güvenlik endişeleri nedeniyle tam olarak dolmadı, 9 bin kişi tribünlere geldi. İsrail milli marşının ıslıklandığı, ayrıca küfürlü tezahüratların da yapıldığı bildirildi. Ayrıca sahaya yabancı maddeler de atıldı.

İki kırmızı kart, iki penaltı

Maçın hakemi Deniz Aytekin'in kararları saha içinde de gergin geçen mücadelede, gerginliği tırmandırdı. Ev sahibi ekibin iki futbolcusu Djimsiti ve Berisha'ya kırmızı kart çıkaran Türk kökenli Alman hakem, İsrail lehine de iki penaltı verince, tribünler adeta çıldırdı.

Facebook'unu kapattı

Arnavut taraftarlar maçın kaybedilmesinin asıl sorumlusu olarak gördükleri Aytekin'e büyük tepki gösterdi. Maçın ardından Deniz Aytekin'in Facebook sayfasına ağır hakaretlerin yer aldığı mesajlar yerleştirildi. Aytekin bu hakaretlerin ardından Facebook sayfasını kapattı. Taraftarlar ayrıca hakemin Wikipedia sayfasına da girerek, biyografisine hakaret içeren ifadeler eklediler.

Türkiye maçını da geçti

Arnavutluk ile İsrail arasındaki karşılaşma, Balkan ülkelerinde ilk sıraya yerleşti. Kosova'da bile, Türkiye ile maçları olmasına karşın, Antalya'daki maçı da geçerek, Arnavutluk-İsrail mücadelesinin ön plana çıkması dikkat çekti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
maçı izledim iki penaltı ve iki kırmızı kartta yüzde yüz yanlış karardı.Bu adama da Türk demeyin zaten değil.almanlar yahuilerden özür dilemek için her türlü şaklabanlığı yapıyor.
Hain Aytekin ! Hangi hakla Arnavut kardeşlerimizi doğrarsın hadsiz ! Elin yahudileri dururken hem de mason herif !
Almanya ve UEFA ödüllendirir artık bu Deniz isimli dönmeyi
Takım
O
Av
P
Geri Dön