Olçok ailesinden flaş açıklama: Nihal Hanım'ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermiyoruz

Olçok ailesi, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok'un Nihal Olçok ile 2013'te anlaşmalı boşandığını belirterek, "Nihal Süleymanoğlu'nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok'un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım'ın şahsi görüşlerinden ibarettir." dedi.

Olçok ailesinden flaş açıklama: Nihal Hanım'ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermiyoruz

Olçok ailesinden yapılan yazılı açıklamada, şehit Erol Olçok'un Nihal Olçok ile evliliğini 2013'te anlaşmalı boşanmayla sonlandırdığı ve boşanmanın 4 Eylül 2013 tarihli mahkeme kararıyla kesinleştiği kaydedildi.

Çiftin çocukları şehit Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un velayetinin Erol Olçok'un aldığı, şehadetinden sonra çocukların vasisinin de amcaları Cevat Olçok olduğu anlatılan açıklamada, şöyle devam edildi:

"Nihal Hanım, 30 Kasım 2016'ya kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Ancak Nihal Süleymanoğlu'nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok'un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım'ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok ailesi olarak, Nihal Hanım'ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
Ailesi haklı.. Adamla bu ilişiği yokmuş zaten. Hem Fetöcü gibi paylaşımlar yapıp hemde Adamın ismi üzerinden prim yapma gayretinde.. Ne Diyeceksin Kendi Adına de! Ataturkçüyüz deyip PKK ya selam götürenler gibi
muslumaniz deyip feto orgutunu devletın butun organlarina yerlestirenler gibimi!
Elbette herkes kayıtsız şartsız yalaka olmak zorunda.
kesinlikle öyle, eşi yaşadaydı bu kadınla bi alakası olurmuydu, kendi adına konuştururmuydu, ailesi dururken buna ne
Hükümet yalakası olarak fikir beyan etseydi "kızımız, gelinimiz" olacaktı. Ama az biraz muhalif beyanda bulununca Olmaaaaaazzz !!!
@ahmetaky:herşeyide hükümete saldırmak için malzeme yapın.beyniniz bazı şeyleri algılamıyor galiba.kadın şehit olan kocası ve oğlunun hayatta olsa kesinlikle tasvip etmeyeği ifadeler paylaşıyor...
Ne var zorunamı gitti. Dürüstlük abidesimisin. Beyin ölümü gerçekleşmiş okuyucu. Hükümete saldırınca senin hoşuna gidiyor değilmi. Boş beleş konuşacağınıza biraz içi dolu projeler üretin.
@ahmetaky ne alaka, iyi oku, kadin 2013'de sehitten bosaniyor ve cocuklari da babasinda birakiyor, sonra bu olay yasaninca basliyor yaygaraya. Su ana kadar da cocuklari amcalarinin üstünde, ama o reklam pesinde.
"Belgesini buldum. 1943 yılında Alman sefiri, Türk Dışişleri Bakanı Menemencioğlu'na '12 Ada'yı size verelim' diyor. Kars'ta yurt içi gezisinde olan İsmet İnönü'ye telefon açıyorlar. İsmet İnönü "İngilizlerle aramız bozulur almayın" diyerek kabul etmiyor." dedi. İsmet İnönü'nün, 12 Ada'yı İngilizlerle ters düşmemek için reddettiğine dair belge ortaya çıktı. deniliyor
@aydnmurat bu haberle bu yorumun ne alakası var?
@aydnmurat Ne olduğunu bilmediğin haberle ilgili yorum yapmak ayıptır, saygısızlıktır...
tarih adına tek bir kitap okumadan sosyal medyadan duyduklarınla yorum yapmaya kalkma beynin yetmez..evet o belge dogru ama onu niye yaptığını bile anlamazsın..ayrıca stalinde 12 adalar Suriye ırakdan toprak teklif etmiştir..neden reddedildiğini de araştır zahmet olmazsa..beynini kullanmayı denersin..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler