Öldüren gizem! 38 eyalette, 500'den fazla can aldı

ABD'de elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen "gizemli akciğer hastalığına" yakalanan vaka sayısının 500'ü aştığı bildirildi.

Öldüren gizem! 38 eyalette, 500'den fazla can aldı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, ABD'nin 38 eyaleti ve bir bölgesinde elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen "gizemli akciğer hastalığına" yakalanan vaka sayısının 530'u bulduğunu duyurdu.

Ülkede "gizemli akciğer hastalığı"ndan ölenlerin sayısının da 7'ye yükseldiği belirtildi.

VAKALARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ ERKEK

Vakaların üçte ikisini, 18 ila 34 yaşındakilerin oluşturduğu, büyük bölümünün erkek olduğu kaydedildi.

Uzmanlar, akciğerlerin yakıcı bir maddeye reaksiyon gösterdiği hastalığı inhalasyon hasarına benzetiyor.

İLK VAKALAR NİSANDA ORTAYA ÇIKMIŞTI

ABD'de elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen "gizemli akciğer hastalığı"nda ilk vakalar nisanda ortaya çıkmıştı.

Belirtileri arasında solunum yetmezliği, bitkinlik, göğüs ağrısı ve kusma olan hastalığa elektronik sigara cihazının kendisinin mi yoksa içine koyulan maddelerin mi sebep olduğu henüz bilinmiyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Elektronik sigara en az 8 seneden beri var... tabii bu ürün çıkması ilgili likitler piyasaya çıktı o tarih itibari ile eski likitlerle yeni piyasa sürülmüş likitleri incelemek gerekir..
çılgın gibi içiyorlar. tren bacası gibi. rahmetli büyük dedem filtresiz sigara içerdi kendi sarıp. gizemli hiç bir hastalığı olmadı. 105 yıl yaşadı.
kendi likitinizi kendiniz yapın dünya sağlık örgütü savunuyor arkasında duruyor, zararsız denmiyorki zaten, sigaradan 400 kat daha az zararlı diyor, kendi likitinizi kendiniz yapın diyor, hazır likitlerin içinde bir dünya katkı var raf ömrünü uzatmak için, bu örgüt aynı zamanda malboranin iqs undan ve pod mod lardan uzak durun sigaradan kat ve kat daha fazla zararlı diyor, şu an İngilterede doktor reçete ile veriyor sigara bırakmak isteyenlere, Almanya'da yıllardır kullanılıyor adamlar her yıl bunun için fuar düzenliyor,siz anca cahilleri kandırırsiniz yallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler