HABER

Öldürülen muhtar suçlu bulundu!

Muş'un Bulanık ilçesinde çıkan olaylar sırasında tek kurşunla göğsünden vurularak ölen Yoncalı Beldesi Yenimahalle Muhtarı Kemal Ağcan’ın, kamera kayıtlarına göre gösterici olduğu ortaya çıktı.

Öldürülen muhtar suçlu bulundu!
Kızına ilaç almak için geldiği ilçede vurularak ölen Muhtar Ağcan’ın yetim kalan iki kızının Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın talimatı üzerine Çocuk Yuvası’na alınmalarına ilişkin çalışmalar ise sürdürülüyor.
[** **](http://video.mynet.com/habervideo/Mus-taki-olaylarda-2-kisi-oldu/421779/)
[** **](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/musta-tehlikeli-gerginlik-musta-tehlikeli-gerginlik/4903/120619/sayfa/1/)
[** **](http://video.mynet.com/habervideo/Mus-ta-tehlikeli-gerginlik/421725/)
[** **](http://video.mynet.com/habervideo/Bulanik-ta-kanli-eylem/421768/)

Vilayette dün bir yılın değerlendirmesini yapan Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Bulanık olayları sırasında ölen Muhtar Kemal Ağcan’ın olaylara karıştığını açıkladı. Kemal Ağcan’ın cenaze törenine de katılan Vali Erdoğan Bektaş şunları söyledi: “Yapılan incelemelerde kameralar, ölen Muhtar Kemal Ağcan’ın da olaylara katıldığını tespit etmiştir. Kameralar yalan söylemiyor. Yapılan incelemede Muhtar da olaylarda görünüyor. Son taş atanı buluncaya kadar soruşturma devam edecek. Eline taş alan adamın mazereti yoktur. O taş o ele alınmayacak. Hiç kimsenin bir başkasının dükkanını kırmaya, taşlamaya, yakmaya hakkı yoktur. Tabi bununla birlikte tutuklamalar da sürecektir. İlçede huzuru kaçıran ve bu ortamı yapan herkes cezasını çekecektir. Her şeye orada yeniden başlayacağız. Bu ilçe halkının gayreti ile olabilecek. İlçe halkına çok iş düşüyor. Halk bu tip olaylara imkan tanımaması gerekir.”
**EŞİ, ÜVEY KIZLARINI İSTEMEDİ**
Bulanık’ın Yoncalı beldesine bağlı Yenimahalle'de iki dönemden beri muhtarlık yapan Kemal Ağcan, 15 Aralık günü grip olan kızı Songül’ü sağlık ocağına muayene ettirdikten sonrailaçlarını almak için Bulanık ilçe merkezine gitti. Ziraat Bankası'ndan muhtarlık maaşını çektikten sonra eczaneye gitmek isteyen Muhtar Ağcan, açılan ateş sırasında göğsünden tek kurşunla vurularak öldürüldü. Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın talimatı üzerine harekete geçen Muş İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden uzmanlar, Yoncalı beldesine giderek Kemal Ağcan’ın 2002’de ölen ilk eşi Hatime’den olma kızları Yazgül (14) ve Songül (10) ile görüştü. İkinci eşi Songül Ağcan, üvey kızlarına devletin daha iyi sahip çıkacağını belirterek, “Eşimin ölen hanımından üç kızı var. Büyük kızı Bahar evlendi. Yazgül ilköğretim okulu 7’nci, Songül ise 3’üncü sınıf öğrencisi. Devlet kızlara sahip çıkarsa çok iyi olur. Kemal Ağcan’dan olan tek çocuğum 8 yaşındaki Yusuf’la da ben yaşamımı sürdüreceğim” dedi.
Radikal


Geri Dön