HABER

Ölen hırsıza otopsi yapılacak

İZMİR (İHA) - İzmir'in Konak İlçesi'nde hırsızlık için girdiği astsubayın evinden çaldığı eşyalarla beraber kaçarken, ev sahibinin fark etmesi üzerine 2. kattan düşerek hayatını kaybeden 8 ayrı hırsızlıktan sabıkalı Fırat Mamuk (24) için yarın otopsi yapılacak.

Ceset üzerinde inceleme yapan savcılık ilk belirlemede hırsızın sol kolu üzerinde kesici alet izine benzeyen delik olması nedeniyle kesin sonuç için Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

Olay, bu gece sabaha karşı Güzelyalı semtindeki Mimkent-2 Sitesi 44/6 Sokak'ta bulunan 13 numaralı dairede meydana gelmişti. Hırsızlık için daireye giren şahıs, Güney Deniz Saha Komutanlığında görevli ev sahibi Astsubay Şahan Baycan'ın(32) fark ederek beylik tabancası ile uyarı ateşi yapması üzerine 2. kattaki balkondan atlayıp kaçmak istemiş, ancak düşerek olay yerinde hayatını kaybetmişti. Kaçmaya çalışırken ölen hırsızın üzerinde yapılan aramada çaldığı ziynet eşyaları ile ev sahibi astsubaya ait kişisel eşyalar çıkmıştı.

Hırsızlık için girdiği evin balkonundan düşerek ölen hırsızın sol kolunda kesici alet izi bulunması ardından savcılık, olay anında astsubayın silahından çıkan kurşunun hırsıza isabet etmiş olabileceği ihtimalini düşünerek otopsi yapılmasına karar verildi. Ölen gencin cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler