HABER

Olimpiyat Stadı masaya yatırıldı

Şampiyonlar Ligi 2004-2005 final karşılaşmasının Türkiye'ye verilmesinin ardından karşılaşmanın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı, Başbakanlık'ta masaya yatırıldı.

Olimpiyat Stadı masaya yatırıldı

Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Başbakanlık Merkez Binası'nda Haluk Ulusoy başkanlığındaki Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ile yaklaşık iki saat süren bir toplantı yaptı. Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, 25 Mayıs 2005 tarihinde oynanacak olan karşılaşmada ülke olarak büyük bir sınav vereceklerini söyledi. UEFA'nın Olimpiyat Stadı'nı 5 yıldızlı mükemmel bir stat olarak gördüğünü ifade eden Ulusoy, Devlet Bakanı Şahin'e statla ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdiklerini kaydetti. Herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmak zorunda olduğunun altını önemle çizen Ulusoy, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in kendilerine her konuda tam destek verdiğini belirtti.

"Spor Bakanı ve GSGM Genel Müdürü olmadan hiç bir yere gidemeyiz" diyen Ulusoy, "Bu organizasyondan alnımızın akıyla çıktığımız takdirde ilerde daha büyük organizasyonları yapabileceğimizin garantisini vermiş olacağız. Türkiye olarak ekip çalışması yapmak zorundayız. Bu konuyla ilgili bütçe oluşturmadık. 10-15 günde bir Bakan ve Genel Müdür ile yapacağımız toplantılar sonrasında kamuoyunu sık sık gelişmelerle ilgili bilgi vereceğiz" şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının 'Sporda Şiddet Kanunu' ile ilgili sorduğu sorulara da cevap veren Ulusoy, kanunun çıkmasıyla birlikte şiddet oranının yüzde 70 azalacağını, ancak her şeyin insanların kafasında biteceğini söyledi. Yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Süper Lig karşılaşmalarının oynanıp oynanmaması konusunda sorulan soruları da yanıtlayan Ulusoy, "Fiziki şartlar hiçbir şekilde maç yapmaya izin vermemesi durumunda ertelemeyi düşünebiliriz. Aksi durumda maçları erteleme gibi bir şey söz konusu değil. 2. ve 3. Lig maçları tatil edilebilir" diye konuştu.

Ulusoy Futbol Federasyonu'na tekrar adaylığını konusundaki soruya ise, "Perşembe günü kesin kararımı verip açıklama yapacağım" şeklinde yanıt verdi.

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ata Aksu da Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e Olimpiyat Stadı ile ilgili ön bilgi verdiklerini söyledi. İstanbul Valiliği bünyesinde bir çalışma grubu oluşturduklarını ifade eden Aksu, 18 maddelik bir çalışma listesi oluşturduklarını, finale kadar bu çalışmaları Futbol Federasyonu ile oluşturulan çalışma grubunun birlikte yürüteceğini kaydetti. Final karşılaşmasına kadar çevre yollarını tamamlayacaklarını belirten Aksu, sezon sonunda da zemin yenileme çalışmalarını yapacaklarını söyledi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise Futbol Federasyonu'nun organizasyonu başarıyla gerçekleştireceğini kaydetti. Hükümet desteğinin şart olduğunu ve bu desteğin verildiğini belirten Atalay, çevre yolu ve zemin gibi çalışmaların daha hızlı süreceğini söyledi. Atalay, Olimpiyat Stadı'nın 2004-2005 Şampiyonlar Ligi Final karşılaşmasına en güzel bir şekilde ev sahipli yapacağını da ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler