Ölmek üzereyken bulundu! Yer: Sivas

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bir çöplükte ölmek üzereyken bulunan köpek özel bir veteriner kliniğe kaldırıldı. Köpeğin tedavisi tamamlandıktan sonra sahiplendirilemezse barınağa gönderileceği öğrenildi.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde açlıktan ölmek üzereyken hayvansever tarafından çöplükte bulunan köpek gerekli bakımları yapılarak yaşama döndürüldü.

Sivas'tan Şarkışla ilçesine giden Tolga Erdem, ilçe çöplüğünde ölmek üzere olan kangal kırması cinsi köpeği gördü. İlçe merkezine giden Erdem, Şarkışla Belediyesi'nden yardım istedi.

Çöplüğe gelen belediye ekipleri ölmek üzere olan köpeği alıp ilk müdahalesini yaptıktan sonra Sivas'a özel bir veteriner kliniğine bıraktı.

Köpeğin bakımlarını yapan Veteriner Hekim Atilla Dulkadir, köpeğin kendilerine geldiğinde durumunun çok kötü olduğunu gerekli bakımlarını yaptıklarını söyledi.

BU HALE NASIL GELDİ?

Dulkadir, "Bize geldi zaman çok kötü durumdaydı. Aşırı derecede su kaybı vardı. Geceden beri sıvı takviyesi yapıldı. Durum gayet iyi. Nabız, solunum gibi bulguları yerine geldi. Diğer köpekler tarafından baya hırpalanmış. Vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar var. Köpeğin bu hale düşmesinin sebebi açlık. Sağolsun hayvansever bir arkadaş buldu, bize getirdi. Gece misafir ettik. Kene, bit, pire gibi hayvanlar ciddi zararlar vermiş. Durumu şu an iyi. Sabah yemek yedi ve su içti" dedi.

İYİLEŞTİKTEN SONRA SAHİPLENDİRİLEMEZSE BARINAĞA GÖNDERİLECEK

Dulkadir, köpeğin iyileştirildikten sonra isteyen olursa sahiplendireceklerini, aksi takdirde hayvan barınağına yönlendireceklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Beyaz tüylü, Mavi gözlü İnstagramda like aldırabilecek bir canlı olsaydı sahiplenen olurdu da, bu garibimin yüzüne bakmazlar :(((
Kainatta insandan daha tehlikeli yaratık kim olabilir ki !
hayvanlasmis insan
Muhtemelen yaşlandığı için sahibi götürüp oraya atmıştır. Orada ölsün de çöpçüler alsın diye. O hayvan yıllarca dost bildiği sahibine hizmet etti veya dostluk etti ama karşılığı bu oldu. Vicdansızlık başka bir şey değil. Benim de süs köpeği diye tabir edilen bir köpeğim vardı, yıllarca baktım, sonra yaşlandı ve kulübesinden çıkamaz oldu ama ben yine de yemeğini ve suyunu vermeye devam ettim ve bir gün kulübesinde öldü. Tıpkı bir insan gibi alıp götürüp güzel bir yere gömdüm. Hayvan da olsa bana arkadaş olan bana güvenen bir canlıya bunu yapmak ona karşı son görevimdi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler