HABER

Olmert: Amerika'nın sevincini paylaşıyoruz

Tel Aviv (AA) - İsrail Başbakanı Ehud Olmert, ABD'nin yeni lideri Barack Obama'yı görevine başlaması nedeniyle kutlarken, "Demokrasinin bu mutlu gününde, tüm İsrail devleti, Amerika'nın sevincini paylaşıyoruz" ifadesini kullandı.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre Olmert, iki ülke arasındaki bağların Obama döneminde daha da kuvvetleneceğini kaydetti. İsrail Başbakanı, Obama'nın Beyaz Saray'a çıkış sürecinde, hem kendi halkına, hem de dünya vatandaşlarına verdiği ilhamla tüm dünyayı etkilediğini belirtti.

Olmert, Amerikan toplumunun dayanaklarını oluşturan demokrasi, kardeşlik ve özgürlük değerlerinin yanı sıra insanlığın içinde bulunduğu ortamı değiştirebilme yeteneğinin, İsrail toplumunca da aynen paylaşıldığını bildirdi. Yeni başkana görevinde başarılar dileyen Olmert, Orta Doğu'da barış ve istikrarın sağlanmasında birlikte olacaklarını ifade etti. Olmert, eski Başkan George W. Bush'a da görevi süresince İsrail'e gösterdiği dostluk ve yakınlık nedeniyle minnettarlığını dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön