HABER

Olmert: "Saldırı teknik bir aksaklıktan oldu"

Olmert: "Saldırı teknik bir aksaklıktan oldu"

Kudüs (AA) - İsrail Başbakanı Ehud Olmert, dün Beyt Hanun'da 19 kişinin ölümü, 40'tan fazla kişinin yaralanmasına neden olan saldırının, önceden planlanmış bir saldırı olmadığını ve teknik bir aksaklıktan kaynaklandığını söyledi.

Olmert, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a da derhal bir araya gelmeleri çağrısında bulundu.

Tel Aviv'de, iş adamlarının katıldığı bir konferansta konuşan Olmert, kan dökülmesine neden olan saldırıyla ilgili üzüntülerini dile getirerek, "Bu olay beni çok rahatsız etti. Çok sıkıntılıyım" dedi.

Bütün bunlara rağmen, Filistinlilerin roket saldırıları devam ettiği sürece, İsrail'in askeri operasyonlarını sürdüreceğini belirten Olmert, benzer yanlışlıkları önlemek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi, ancak ileride benzer trajedilerin de olabileceği uyarısında bulundu.

Olmert, sürpriz bir şekilde, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a da derhal bir araya gelmeleri çağrısında bulundu. Abbas ile her zaman ve her yerde karşı karşıya gelmeye hazır olduğunu söyleyen Olmert, "Karşılıklı oturduğumuzda, ne denli mesafe alacağımızı görünce şaşıracak. Ona önerebileceğim çok şey var" diye konuştu, ancak Abbas'ın böyle bir toplantının gerçekleşmesini engellediğini savundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön