HABER

Ölülere reçete yazdılar

Siirt'in Kurtalan ilçesindeki bazı sağlık kurumları ve eczanelere yönelik yürütülen 'Beyaz Yaka' operasyonunun 3'ncü dalgasında 11 doktor daha gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen 11 doktordan 8'i tutuklanırken, 3'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklanan 8 doktordan 2'si kefalet karşılığı serbest bırakıldı.

Ölülere reçete yazdılar

Kurtalan ilçesinde başlatılan Beyaz Yaka operasyonunun 3'ncü dalgasında 11 doktor daha gözaltına alındı. Başka illerden getirilen doktorlarla birlikte dün mahkemeye sevk edilen doktorlardan 8'i tutuklandı. Kurtalan'da görev yaptıktan sonra başka illere tayinle giden ve yolsuzluğa adı karıştığı ileri sürülen doktorlardan ikisi operasyonun 3'ncü dalgası kapsamında Antalya ve Konya'dan getirildi. 2 uzman doktor A.A.Ü.(63) ve M.Y.Ö.(58), Siirt Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde alınan ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Tutuklanan iki doktor sağlık kontrolünden sonra kefalet karşılığında serbest bırakıldı.

Beyaz Yaka operasyonu kapsamında dün gözaltına alınan toplam 11 doktordan 8'i hakkında tutuklama kararı çıkarken 3 doktor ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında şu ana kadar tutuklanan doktor sayısı 20'ye ulaşırken toplam tutuklu sayısı da 59'u buldu. Bu arada Beyaz Yaka operasyonunda vatandaşların sağlık karnelerinin usulsüz kullanıldığı ve ölmüş insanların bile sağlık karnelerine reçete yazıldığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler