HABER

Ölüm yolunda sürücülere mola

TOKAT (İHA) - Tokat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla araçlarıyla yola çıkan ve uzun süre mola vermeyen sürücüleri uyararak dinlenmelerini sağladı. Dinlenme salonunda sürücü ve yolculara trafik ekipleri tarafından çeşitli ikramda bulunuldu.

Tokat'ın Erbaa-Niksar ve Reşadiye ilçelerinden geçmekte olan ve adeta 'ölüm yolu' haline gelen uluslararası D-100 Karayolu'nda, Niksar Bölge Trafik İstasyonu önünde trafik ekipleri bayram tatili dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdı. Yaklaşık 8 aylık sürede 45 kişinin hayatını kaybettiği yolda gece 00.00-03.00 saatleri arasında uygulama yapan trafik ekipleri, sürücülere sık sık mola vermeleri konusunda uyardı. Özellikle otobüs ve kamyon sürücülerini durdurarak nereden geldiklerini ve ne zaman yola çıktıklarını öğrenen trafik ekipleri, çalışma saatini geçmiş kamyon sürücülerini zorunlu olarak Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'nde dinlenmeye alırken, küçük araç sürücülerini de durdurarak çeşitli ikramlarda bulundu. Ramazan ayının son günü olması nedeniyle ise bazı araçlara sahur vaktinde kumanya dağıtılırken, dinlenme salonuna alınan yolcu ve sürücülere ise kahvaltılık ikramı yapıldı. Bölge Trafik ekipleri tarafından yapılan uygulamadan memnun olan sürücüler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Tokat genelinde yapılan uygulamada 109 aracın kontrol edildiği, 24 araç sürücüsünün dinlenmeye alındığı 11 araç sürücüsüne ise 745 YTL para cezası uygulandığı kaydedildi. Yapılan uygulamada İstanbul'dan yola çıkan ve aracında bazı donanımlarda eksik bulunan ve muayenesi geçen 1 araç trafikten men edilirken, araç sürücüsünün trafik ekiplerine aracı bırakmaları yönündeki isteği ise cevapsız kaldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler