HABER

Ölüme bir ay direnebildi

Bornova ilçesinde, yaklaşık bir ay önce bunalıma girip inşaattan atlayan ve ağır yaralanan lise öğrencisi Gizem Kara, yaşamını yitirdi.

İZMİR (İHA) - Yaklaşık bir aydır sürdürdüğü yaşam mücadelesine yenik düşen genç kız, derslerindeki başarısıyla dikkat çekerken karne gününde ölmesi sevenlerini yasa boğdu.

Manisa'da oturan ancak İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde okuyan son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Gizem Kara, 23 Aralık'ta, otobüsten indikten sonra elindeki dosyasını arkadaşlarına verip okula gitmeyeceğini söyledi. Kara'nın, iddiaya göre, arkadaşlarına dosyasını verirken, "Okulda içini açın. Size bir sürprizm var" dediği ileri sürüldü. Arkadaşlarından ayrıldıktan sonra bir süre yalnız dolaşan Kara, çıktığı bir inşaatın altıncı katından atladı. Vatandaşlar tarafından yaralı bulunan genç kız, Ege

Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Çocuk Cerrahi Servisi'nde tedaviye alınan Kara, bir aydır sürdürdüğü yaşam mücadelesine yenik düşüp hayatını kaybetti. Kara'ya kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi.

YEDİ AYRI NOT

Derslerindeki başarısıyla dikkat çeken Kara'nın, karne gününde yaşamını yitirmesi sevenlerini yasa boğdu. Herhangi bir sorunu bulunmayan, arkadaşlarının sıkıntılarını çözmede her zaman yardımcı olduğu dile getirilen Kara'nın, arkadaşlarına ve ailesine 7 ayrı not bıraktığı öğrenildi. Kara'nın, "Sizleri çok seviyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı" dediği öğrenildi.

Geri Dön