HABER

Ölüsün, oy kullanamazsın!

Denizli'de oy kullanmak için nüfus cüzdanını değiştirmeye giden vatandaş, kayıtlarda ölü göründüğünü duyunca şok oldu.

Ölüsün, oy kullanamazsın!

Denizli'de SSK emekli olan 64 yaşındaki Cemal Özer, Anayasa değişiklik paketinin oylanacağı refarandumda oy kullanabilmek için önce üzerinde TC kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanını değiştirmek için bu sabah Denizli Nüfus Müdürlüğü'ne gitti. Burada kayıtlarına bakılan Özer'e kayıtlarında ölü göründüğü söylenince, 3 çocuk babası büyük şok yaşadı.

Oy kullanmak için sabah evinden çıkan Cemal Özer, kayıtlarda yaşamadığını öğrenince ne yapacağını şaşırdı. Oy kullanmak için üzerinde TC kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanını değiştirmek için Nüfus Müdürlüğü'ne gittiğini belirten Cemal Özer, "Nüfus müdürlüğündeki ilgililer, önce beni başka yetkiliye gönderdi. Bana 'Kayıtlarda siz ölü görünüyorsunuz' dediler. Ben de güldüm. Ölümüyüm diye düşündüm ama kimliğim elimde. Tüm yetkililer bana aynı cevabı verdi. Ben uzun yıllardır oyumu kullanıyorum. Ben de acaba bugün oy kullanmamı istemiyorlar mı diye düşündüm. SSK emeklisiyim ve maaşımı da alıyorum. Ben bugüne kadar hep oyumu kullandım" dedi.

Öte yandan Denizli'de 3 merkez ilçe ve 17 ilçede vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren oy kullanmak için sandık başına gitti. Bin 997 sandıkta toplam 664 bin 616 seçmenin bulunduğu Denizli'de vatandaşlar referanduma büyük ilgi gösterirken, referandum süresince il genelinde tüm emniyet tedbirlerinin alındığı belirtildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön