HABER

Önce kar duası sonra şükür duası

ERZURUM (İHA) - Erzurum Palandöken kayak tesislerinde önceki gün kar duasına çıkan otel çalışanları, dün gece yağan karın ardından bugün de şükür duasına çıktı.

Son yılların en sıcak Aralık ayının yaşandığı Erzurum'da kar yağmaması nedeniyle sıkıntı yaşayan otel işletmecileri ve otel çalışanlarının yüzünü dün gece yağan kar güldürdü. Önceki gün kar duasına çıkan ve dün gece yağan karla beyaza bürünen Paladöken kayak tesisinin çalışanları bugün de şükür duası yaptı. Kar yağdığı için bugünden itibaren kayak ve turizm sezonunun açıldığını ifade eden Palan Otel Genel Müdürü Leyla Mutlutürk, "Karın yağmaması bizleri bu sene sıkıntıya soktu. Dün yağan kar bizi sevindirdi" dedi.

İşsiz kalmamak için kar duasına çıktıklarını belirten otel çalışanları ise, "Önceki gün kar duası yaptık. Bugün de şükür duasına çıktık. Yağan kar sonrasında sezonu açtık. Palandöken yine renklendi" diye konuştu.

Bu arada, dün yağan karın ardından gecekondu semtlerindeki vatandaşları kış telaşı sardı. Sabahın erken saatlerinden itibaren bazı vatandaşlar karla kaplanan bacalarını kardan temizlerken, çocuklar da kızak kaymanın tadını çıkardı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön