HABER

"Önemli olan doğru okumak"

İSTANBUL (İHA) - Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin (EMD) düzenlediği "EMD Buluşmalar" toplantısında konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, dünyanın geleceğini kavrayabilmenin anahtarının, ekonomiyi ve ekonomik gelişmeleri doğru okumaktan geçtiğini belirterek, "Türkiye ekonomisinin dünya ile rekabeti arttıracak önemli girdilerinden birisi de Türkiye insanının, ekonomi konusunda doğru bir bakış açısına ve sağlıklı birikime sahip olmasıdır" dedi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin (EMD) düzenlediği "EMD Buluşmalar" toplantısı ekonomi muhabirlerinin yanısıra çok sayıda bürokrat ve iş adamı katılımı ile gerçekleşti. TİM ev sahipliğinde Dış Ticaret Kompleksinde düzenlenen gecede konuşan TİM Başkanı Oğuz Satıcı, ekonominin siyaseti belirlediği ve ideolojileri çözdüğü, kendine özgü yeni bir ideoloji türü oluşturduğu, garip anlaşılması güç son derece hızlı değişen bir dönemde yaşandığını söyledi.

Satıcı şöyle devam etti: "Bu dönemde dünyanın geleceğini kavrayabilmenin anahtarı, ekonomiyi ve ekonomik gelişmeleri doğru okumaktan geçiyor. Bu nedenle ekonominin doğru anlatılması, doğru yönlendirilmesi gayet hassas ve önemli bir hal almıştır. Türkiye ekonomisinin dünya ile rekabeti arttıracak önemli girdilerinden birisi de Türkiye insanının, Türkiye müteşebbüsinin, Türkiye kamuoyunun ekonomi konusunda doğru bir bakış açısına ve sağlıklı birikime sahip olmasıdır. Seviyeli, derinliği olan doğru haber ve yorum, zenginleştirici ve düzeyli polemik, ihtiyacımız olan şey temelde budur."

Geçtiğimiz kriz döneminde ekonomi muhabirlerinin ve ekonomi basınının büyük çoğunluğunun sağduyulu, sansasyondan uzak, doğru haber ve yorumlarla ekonomi yönetimine ihracatın artışına destek verdiklerini kaydeden Satıcı, orada bulunanlara TİM ve Dış Ticaret camiası adına teşekkür etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön