HABER

Online oyunlara yasak yok

K2 Network Şirketi Ülke Müdürü Gülümser Baran, bazı online oyunların Maliye Bakanlığı tarafından yasaklanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Baran, yaptığı açıklamada, Türkiye'de oyun pazarının gelişmesinin doğal bir sonucu olarak "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in 30 Kasım 2007'den itibaren uygulanmaya başlandığını belirterek, "K2 Network şirketinin Knight Online adlı oyunu dahil bazı online oyunlar askıya alınmıştı" dedi.

Basın organlarında 13 Ocak 2009 tarihinde "Online oyunların vergilendirilmesi"ne ilişkin haberlerin yer aldığını dile getiren Baran, "Haberlerde TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) Başkanı Fethi Şimşek'in görüşlerine yer verilerek, 'oyunun yeni bir durum üzerine yasaklandığı' gibi açıklamalar yer almıştır. Oysa TİB yetkilileri ile yapılan görüşme neticesinde, Sayın Şimşek tarafından bu doğrultuda bir açıklama yapılmadığı belirtilmiştir.

Maliye Bakanlığının e-ticaret sektörüyle ilgili yapmış olduğu genel araştırma için TİB'den, bilgi amaçlı, Türkiye'deki e-ticaret sektörüyle ilgili olarak mali veriler istenmiştir. Bu süreç tüm online oyun ve e-ticaret sektörü için söz konusudur. Knight Online oyunu ise Türkiye'de popüler olması nedeniyle medyada ön plana çıkmıştır. Oyunun Maliye Bakanlığı tarafından sözü edildiği tarihte yasaklanması gibi bir durum söz konusu değildir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön