Onun soyunu tüketmek istedim

Annesi Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'u boğazını keserek öldüren Başak Aydıntuğ, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Aytıntuğ, savcılıktaki ifadesinde, annesini öldürdüğü sırada cinnet getirdiğini anlatırken, öfkesini "Boğazını keserken kız kardeşinden başka akrabası olmadığını ve onu öldürerek soyunu tüketeceğimi dahi düşündüm" sözleriyle dile getirdi. Prof. Dr. Aydıntuğ'un yapılan otopsisinde boynunun satır biçimindeki bıçak darbesi nedeniyle kopmak üzere olduğu belirlendi. Genç kızın, satanist olduğu yönündeki iddialar ise doğrulanmadı.

Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ aralarında geçimsizlik olduğu öğrenilen ve aynı üniversitede genel cerrah olarak çalışan eşi Prof. Dr. Semih Aydıntuğ'dan 2003'te ayrıldı.

Prof. Aydıntuğ, daha sonra kızı Başak (21) ile birlikte Beysukent'teki villasında yaşamaya başladı. Anne ve babasının ayrılması nedeniyle bunalıma giren genç kızın, sık sık annesiyle tartıştığı ve zaman zaman evi terk ederek arkadaşlarında kaldığı bildirildi.

Önceki gece, yine boşanma nedeniyle annesiyle tartışan Başak, bu kez sinirlerine hákim olamayarak mutfaktan bir ekmek bıçağı aldı ve villanın üst katında bulunan annesinin yatak odasına girdi. Genç kızın elinde bıçağı gören Aydıntuğ, kızıyla mücadele etti. Boğuşma sırasında genç kız, annesinin boğazını bıçakla kesti. Profesör anne, olay yerinde hayatını kaybetti.

ANNEMİ ÖLDÜRDÜLER
Annesini öldürdükten sonra şoka giren Başak, bir süre cesedi izledi ve elindeki ekmek bıçağını balkondan dışarı attı. Kanlı elbiseleriyle saat 04.00 sıralarında komşusunun kapısını çalan genç kız, "Çabuk ambulans çağırın. Eve hırsız girdi, annemin boğazını kesti" diyerek bağırmaya başladı. Olay yerine gelen ambulans, boğazı kesilen Prof. Dr. Aydıntuğ'un öldüğünü belirledikten sonra eli kesilen genç kızı hastaneye kaldırdı.

ÖNCE KABUL ETMEDİ
Başak Aydıntuğ, jandarmadaki ilk ifadesinde, "Annemin odasından bağırma sesi geliyordu. Esmer, zayıf ve kısa boylu birinin yatak odasından bıçakla çıktığını gördüm. Yüzünü hatırlamıyorum. Hırsızlık amacıyla geldiğini tahmin ediyorum" dedi.

REKTÖR: BİLİMSEL YÖNÜ ÇOK KUVVETLİYDİ

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras, bir dönem üniversitenin Tıp Fakültesi'nde dekan yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un öldürülmesine çok üzüldüklerini söyledi. Aras, "Çok iyi, çok çalışkan, bilimsel yönü çok kuvvetli bir insandı" dedi. Aras, Prof. Dr. Aydıntuğ için yarın AÜ Tıp Fakültesi Morfoloji binasında tören düzenleneceğini de söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler