HABER

Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu kimdir ve kaç yaşında? Murat Diyarbakırlıoğlu nereli?

Özellikle “post bariatrik cerrahi” alanındaki başarılı çalışmalarıyla estetik dünyasında adından sıkça söz ettiren “Avrupa Board” sertifikalı Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu’nun kim olduğu merak ediliyor. İşte Dr. Diyarbakırlıoğlu’nun biyografisi...

Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu kimdir ve kaç yaşında? Murat Diyarbakırlıoğlu nereli?

Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu, lisans öncesi eğitimlerini Malatya ve Elazığ’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini ise 2008 yılında dereceyle bitirerek tıp doktoru unvanını aldı. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) Türkiye 19’uncusu olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 2013 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmaya hak kazandı.

Uzmanlık eğitim süreci içerisinde 2012 yılında ABD’nin Ohio eyaletinin Cleveland şehrinde dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Bahman Guyuron’un kliniğinde yüz ve burun estetiği eğitimi aldı. Yine aynı yıl İtalya’nın Milano şehrinde bulunan Istituto Europeo di Oncologia’da Dr. Mario Rietjens ile estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi üzerine çalıştı.

2013 ve 2014 yıllarında Brüksel’de gerçekleştirilen iki basamaklı sınavı geçerek “Avrupa Board Sertifikası” (European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery) almaya hak kazanan Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu, mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 yıl süreyle görev yaptı.

2017-2019 yılları arasında Medical Park Florya Hastanesi'nde görev yapan Dr. Diyarbakırlıoğlu, Mart 2020’den itibaren kendi kliniğinde mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Mesleki ilgi alanları arasında; post bariatrik cerrahi (aşırı kilo kaybı sonrası vücutta meydana gelen sarkma ve deformasyonların düzeltilmesi), liposuction ile vücut şekillendirme, estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi, yüz ve burun estetiği bulunmaktadır.

Özellikle post bariatrik cerrahi alanında yüzlerce vakadan oluşan bir tecrübeye sahip olan, aynı zamanda çeşitli akademik yayınlarda çalışmaları bulunan Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu, kendi tanımladığı teknik ve algoritmalarla ilgili bilimsel çalışmalarına da devam etmektedir.

Geri Dön