HABER

"Oradan da geçti kara leylekler"

"Oradan da geçti kara leylekler"

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Türk edebiyatının yetiştirdiği en önemli ustalardan Nezihe Meriç'in "Oradan Da Geçti Kara Leylekler" adlı son romanını edebiyatseverlerin beğenisine sundu.

İş Bankası Kültür Yayınları, Cumhuriyet döneminin usta yazarlarından Nezihe Meriç'in son kitabı "Oradan da Geçti Kara Leylekler"i okuyucuyla buluşturuyor.

Elli yılı aşkın süredir Türk edebiyatının seçkin örneklerini kaleme almış olan Nezihe Meriç romanda seksenli yılların kentleşme, aydın, değişim, kadın gibi dönemi derinden etkilemiş konularını işliyor. Usta yazar çocuk yaşta köyden kapıcı dairesine göçen İsmidal ve Hüseyin ile apartmanda yaşayanların çok yönlü değişiminin öyküsünü bir sinema kurgusu çekiciliğiyle anlatıyor.

Bir yanda, kollarındaki uzun sepetler dışında değişmeyen kocalarla, işe gittiği evlerle birlikte adı da, kendileri de farklılaşan kadınların yaşadıkları; diğer yandaysa, bu değişimi dile getirmek isterken kendileriyle de karşı karşıya kalan kentliler. "Bozbulanık"tan (1953) "Çisenti"ye (2005), ister çocuklar için yazsın, ister yetişkinler için, edebiyatımızın anlattıkları kadar anlatım teknikleriyle de her dem taze kalabilmiş usta ismi Nezihe Meriç, "Oradan da Geçti Kara Leylekler"de okuyuculara sinema tadında bir öykü vaat ediyor.

ORADAN DA GEÇTİ KARA LEYLEKLER
ROMAN
Fiyatı: 7 YTL

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön