Oran'dan hükümete ve Erdoğan'a uyarı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Silivri'de bir kişinin dahi burnu kanarsa sorumlusu Erdoğan'dır.” dedi.

Umut Oran, yaptığı yazılı açıklamada hükümetin paranoid bir kişilik bozukluğuna sahip olduğunu belirterek, "Hükümet artık kafasında hayal ettiği korkularla mücadele etmeye çalışıyor. Silivri'de mahkemeyi izlemek isteyen vatandaşların ‘önleyici' bir şekilde daha hiçbir şey yapmadan gözaltına alınması, normal bir şekilde İstiklal Caddesi veya Taksim'e giden vatandaşların eylem yaptığının sanılması ve şiddetli bir müdahale kararı alınması, iş hanının çöplerinin polislerce anlamsızca İstiklal'de ortalığa saçılması bu hastalığın güncel göstergeleridir.” diye konuştu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun açıklamalarını yargıya müdahale olarak nitelendiren Oran, "Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç'ın açıklamalarının da yurttaşların alenen tehdit edilmesi ve kolluk kuvvetlerine hedef gösterilmesinden başka bir anlamı yoktur.” şeklinde konuştu.

Umut Oran, "Silivri'de 6 yıldır tutuklu yargılanan insanların, sonucu zaten az-çok belli olan karar öncesinde yakınlarını, sevenlerini görmesini engellemek, mahkemeye sokmamak insanlık dışı bir durumdur. Bu nedenle yarın Silivri'de bir kişinin dahi burnu kanar, saçının teline zarar gelirse bunun tek sorumlusu Başbakan Erdoğan'dır.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın meşruiyetini kaybetmiş sivil diktatörlük rejiminin temsilcisi olduğunu söyleyen Oran, "Kendisinin aynı Hitler veya Mussolini gibi hukuku yok etmekte, insan haklarını ezmekte, Türkiye demokrasisini her gün daha da geriye götürmektedir.” dedi.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
UMUT ORAN..SENİN ZEKA SEVİYEN..TAYYİP ERDOĞANA..SÖZ SÖYLEMEYE YETMEZ...
HADİ YA.AMERİKANIN SÖZ SÖYLEMEYE YETER DEĞİL Mİ.ACİZ MÜNAFIKLAR.
sen tayip beye geri zekalımı demek isdiyorsun
bİR KİŞİNİN DAHİ BURNU KANARSA SORUMLUSU NİYE eRDOĞAN OLUYOR..Sorumlular CHP lilerdir...Hainsiniz Ey CHP...
koyunlar halla otlanmaya defam ediyor onca yeşilik yediler halla koyungibi oldular 10 yıldır ot yiyorlar halla koyun aynı koyun
Doğru kardeşim
sentifo69 rumuzlu denen capulcu.... nun DİKATİNE.... ot olan boş olan zihniyetsiz olan kinci olan , bazı şeylerı hazım edemıyen sizlersiniz olum , insan olun cok calışın, elinizden geliyorsa otda yıyın tacizden vaz gecin , dinime kufur etmekten vaz gecin, polise taş atmaktan elinze tencere catal kaışık alıp halkımı rahatsız etmekten vaz gecin , esnafımı rahatsız etmEYİN , bayragımızı elinze alıp bayragımızı kırletmeyin , yuce ataturku agzınza alıp ve onun arkasına sıgınıp siyaset yapmayınız , belki işte o zaman BİR yirmi sene SONRA İKTİDAR OLABİLİRSİNİZ
savcılar hakimler yuksek kurulu sayın vali ve sayın başbakandır
Sn. Umut Oran ülkenin 30 milyonluk kesimi katliama uğrarken, cumhuriyetin ilanından sonra fiilen olağan olmayan yöntemlerle idare edilip hukuk dışı cezalara çarptırılırken insanlığınız neredeydi!başkalarına reva gördüklerinizin bir gün tamamı olmasa da nisbi olarak size de yansıyacağını hiç aklınıza getirmediniz değil mi? Sizde biliyorsunuz ki bugün orada olanların bir çoğu insanlık suçu işlemişler.O suçlardan hiç yargılanmadılar.Asıl devletin geçmişiyle yüzleşip belgeli olan asıl ağır suçlarından yargılanmaları gerekirdi.
İttihatçiler sizi,entrikacılar sizi.Sizde biliyorsunuz ki oraya gelenlerin sloganı yakacaz yıkacaz,barikatın arkası özgürlük,5 ağustos daoradan hepsini çıkarcaz sloganları neydi.Şeytandan beter haldesiniz,kendi dedikleriniz hiç söylenmemiş ama hükümet virgül dese bir sayfa dedi diyorsunuz.Dürüst olmak lazım.
Diğer Haberler