Ordu’da koronavirüse karşı 'dezenfekte tüneli'

Ordu Büyükşehir Belediyesi, tamamen yerli ve milli imkânlarla ürettiği Aircor52 Dezenfekte Tüneli’ni tasarladı. Bu tünel, dışarı çıkmak ve işe gitmek zorunda olan vatandaşların kıyafetleri üzerinde oluşan zararlı bakterilerin dezenfekte edilmesini sağlayacak.

Ordu’da koronavirüse karşı 'dezenfekte tüneli'

Ordu'da belediye tarafından koronavirüsten korunmak için 'Aircor 52' adı verilen dezenfeksiyon tüneli oluşturuldu. Sokağa çıkmak zorunda kalanların evlerine dönüşleri sırasında içine girdikleri tünelde, yayılan özel karışımlı 360 derecelik sölüsyon buharı ile kişilerin kıyafetleri üzerindeki olası bakteriler, dezenfekte ediliyor.

60f519ea-e7d0-49d7-9b3a-386f6cd2fbf5

Kent meydanına konulan 5 metre uzunluğunda bir kabinden oluşan tünel, otomatik sensörler aracılığı ile devreye giriyor. İçerisine giren kişileri algılayan tünel, özel karışımlı 360 derecelik solüsyon buharı salıyor. Buharla birlikte kişilerin kıyafetlerinin üzerindeki olası zararlı bakteriler temizleniyor. Sokağa çıkmak zorunda kalanlar, evlerine dönüşleri sırasında elbiseleri ile tünele girerek, dezenfekte oluyor. Belediye dezenfekte tünelinin marka tescili için başvuruda bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
benim merak ettiğim iki şey var. Birincisi tünelin adı aircor52 ise bundan önceki 51 model nerde ve nasıl?. ikincisi niye Ordu'lular türkçe bir isim koymamış?
@hayrettincg 52 OLMASININ SEBEBİ ORDUNUN PLAKASINDAN ÖTÜRÜ BENCE.NEDEN TÜRKÇE İSİM KOYMAMIŞLAR SORUSUNA DA BENİM TAHMİNİMCE YABANCI İSİMLERE OLAN İLGİ.HAVALI TÜNEL 52 DESELERDİ NE APTALCA İSİM DERDİ MİLLET.
Beyinsiz takıldığın konuya bak.Sen önce Türkçe'ni düzelt.Sonra bu şekilde milleti eleştir.
bu salgın 2 3 sene sürecek dünya nüfusunun %80 ni vaka olacak ,dünya nüfusunun % 15 i hayatını kaybedecek. evde kalınırsa hastalık kısa sürede atlatılacak
EVET GÜZEL BİR İCAT AMA ADAMI İÇERDE DEZENFEKTE ETTİĞİNİZDE DIŞARI ÇIKTIĞI ZAMAN ÜSTÜNDE HAFİF BİR ISLAKLIK KALMIYOR MU ACABA.BU VİRÜSTE NEMLİ YÜZEYLERE YAPIŞIYOR DİYE BİLİYORUM.TÜNELİN DEVAMINA SICAK HAVA YAPIP İNSANLARI KURUTURSANIZ DAHA İYİ SONUÇ ALIRSINIZ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler