Ordu'da radyasyon oranlarının yükseldiği iddiasına açıklama

Ordu'da Avrupa Birliği Radyasyon Ölçüm Haritaları’nın son 24 saatlik verilerine dayandırılarak kentte radyasyon oranlarının aniden yükseldiği öne sürüldü. Sosyal medyada çıkan haberler üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) kentin çeşitli yerlerinde radyasyon ölçümü yaparken, Valilik de yapılan ölçümlerle kentte endişe edici bir durumun söz konusu olmadığını duyurdu.

Avrupa Birliği Radyasyon Ölçüm Haritaları’nın son 24 saatlik verilerine göre, Ordu’da dün 12.00 ile 04.00 saatleri arasında radyasyon oranlarının ani yükseldiği öne sürüldü. Konunun sosyal medyada paylaşılarak yayılması üzerine AFAD ekipleri harekete geçerek, kentin çeşitli yerlerinde radyasyon ölçümü yapmaya başladı.

Ordu Valiliği'nden açıklama

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
çernobil kazasında dönemin bakanı bakın çay içiyorum birşey yok diye halkla dalga geçmişti,radyasyonun etkisi 10 yıl sonra çıkar,çernobil kazasından sonra karadenizde kanser hastalığı yükseldi,valide birşey yok diyor yahu avrupa ülkelerinde bürokratlar halkı için harekete geçer bizimkiler birşey yok diye halkı kandırıyor ve halkla dalga geçiyor
@haydarkeles57 dev vantilatörler yapıp geri gönderin radyasyonu geldiği yere ;)
senin bilgin daha cok kardeşim
@haydarkeles57 o bakan yaşıyor mu? :)
cernobildede sorun yok denmisti simdi herkes kanser adamlar uyarmis dogru duzgun arastirip onlem alinmali
Bir bölgeye radyoaktif atık dökmüş olabilirler, yurt dışından bile bizim memlekete defalarca bu tip atıkları getirip döküyorlar. Bu durum iyi araştırılmalı. Güzelim şehirsin doğası heba edilmemeli.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler