HABER

Ordu'da piyasa hareketsiz

ORDU (İHA) - Ordu'da Ramazan Bayramı öncesi piyasaların hareketlenmesi beklentisi esnafın umduğu gibi olmadı. Bayram alış verişlerinin durgun gittiğini belirten esnaf, bu durumu vatandaşın alım gücünün düşüklüğüne bağladı.

Her bayram öncesi alışveriş merkezi haline gelen Ordu Kapalı Çarşı koridorları, bu bayram öncesi geçmiş yılların hareketli günlerini arıyor. Ordu Kapalı Çarşı Yaşatma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Uğur Gümüş, Ordu'da ekonomik hareketliliğin yüzde 70'inin fındık ürününden kaynaklandığına dikkat çekerek, "Fındık para etmeyince vatandaşın cebinde parası olmuyor" dedi.

Siyasi alanda meydana gelen değişiklikler ve yeni hükümetin iyi niyetli politikalarının piyasayı biraz olsun hareketlendirdiğini belirten Kapalı Çarşı Yaşatma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Uğur Gümüş, "Ancak bu hareketlilik bile yeterli değil. Daha 3 yıl önceki hareketlilik bile gözlenmiyor. Ordu ilinin ekonomisinin yüzde 70'i fındığa bağımlı. Fındık bu yıl maliyetinin altında işlem gördüğü için üreticinin eline para geçmedi. Dolayısıyla vatandaş bayram alışverişinde zorlanıyor. Sadece memurlar alışveriş yapıyor. Onlarda geçen ayın 15'inde aldıkları maaşlarından yiyor. Bir miktarda ay başında maaş alan emekliler alışverişe çıkıyor. Sonuçta beklediğimiz ve özlediğimiz hareketlilik yok" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön