YURTHABER

Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali

10. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali" kapsamında, "Mem ile Zin' oyunu sahnelenecek.

10. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali" kapsamında, "Mem ile Zin' oyunu sahnelenecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun (DDT) ev sahipliğinde, oyun yazarı Orhan Asena anısına düzenlenen festival, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle sürüyor.

Geçen hafta Ankara Devlet Tiyatrosu'nun "Hürrem sultan" oyunuyla başlayan festival, bu akşam Van Devlet Tiyatrosu'nu konuk edecek.

Van DT, ünlü Kürt düşünür ve mutasavvıf Ahmed-i Hani'nin Türkçe olarak yayımlanan ve tiyatroya uyarlanan "Mem ile Zin" oyunuyla sanatseverlerle buluşacak.

Cuma Boynukara'nın oyunlaştırdığı, İpek Atagün Gezener'in yönettiği, kavuşamayan iki gencin trajik öyküsünün anlatıldığı, canlı müzik ve danslarla desteklenen "Mem ile Zin" oyununda, Edip Kamacı, Demet Boci, Batuhan Yalçın, Zeynep Mataracı, Özge Arslan, Gül Urgan, Doğukan Özman, Abdülselam Çok, Muharrem Dalfidan, Ali Okumuş ve Serkan Yakan rol alıyor.

Dekor tasarımı Hakan Dündar'a, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu'na, kostümü Ceren Karahan'a, müziği ise Ekin Eti'ye ait oyun, bu akşam ve yarın Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Sanat Merkezi Orhan Asena Sahnesi'nde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Festival, 17 Kasım'da sona erecek.

Muhabir: Meral Özdemir

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın