HABER

Orman kaçakcılarına göz açtırılmıyor

SAKARYA (İHA) - Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri orman kaçakçılarına göz açtırmıyor. Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız, orman kaçakçılığına karşı ormancıların iftarlarını ormanda açtıklarını söyledi.

Sakarya Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız, orman kaçakçılarına karşı mücadelelerin amansız bir şekilde sürdüğünü belirterek, "Ülke ormanlarımızın, örgütlü bir biçimde ilk kez korunması, Cumhuriyet döneminde başlamıştır. Mevcut yasalarımızda Orman Genel Müdürlüğü'ne verilen orman kaçakçılığını önleme ve mücadele görevi, disiplinli bir çalışmayı gerektirmektedir. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak, devletimizin mevcut imkanlarını en verimli ve etkili biçimde kullanarak orman kaçakçılığını önleme konusunda Sakarya bölgesinde yayılmış teknik ve güçlü ekibimizle ciddi, donanımlı ve deneyimli bir organizasyon oluşturduk" dedi.

Yıldız, ormanlardan kaçak kesim, kaçak nakil, kaçak emval kullanma, tarla ve yer açma, işgal ve faydalanma ile izinsiz hayvan otlatma şeklindeki usulsüz faydalanmaları önlemek için 1959 yılında kurulan Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü'nün 7 adet işletme müdürlüğü, 35 adet şeflik ve 612 adet personeli ile 46 yıldır Sakarya ormanlarının korunmasında etkili bir çaba sarf ettiğini kaydetti.

Ramazan ayında orman kaçıkçılığı için iftar ve sahur vakitlerini seçen orman kaçakçılarına karşı önlemlerini artırdıklarını belirten Yıldız, Orman Bölge Müdürlüğü'nde bulunan 183 orman muhafaza memuru ve diğer birimlerdeki toplam 249 orman muhafaza memurunu iftar vakitlerinde kaçakçıların geçeceği yerlerde pusuda beklettiklerini söyledi.

Orman kaçakçılığına karşı uyarıda bulunan Yıldız, vatandaşların gördükleri orman kaçakçılarının işgal ve faydalanma eylemlerini 24 saat ücretsiz "ALO 177" hattına bildirmelerini istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön