HABER

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın hızla büyüyüp, geliştiğini belirterek, "Geçen yıl burada belediye imkanlarıyla bu saha hazırlandı. Milli emlaktan bu saha alındı. 2018 yılında dünya Motokros Şampiyonası burada yapılacak." dedi.

Eroğlu, Motor Sporları Merkezinde düzenlenen, Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek Dünya Motokros Şampiyonası'nın tanıtım toplantısında, orgnizasyonun kentin tanıtımında çok büyük katkı sağlayaacağını belirtti.

Şampiyonun dünyanın dört bir yanından takip edileceğine dikkati çeken Eroğlu, şöyle konuştu:

"1 milyar 400 milyon kişi, Afyonkarahisar'daki Motokros Şampiyonasını takip ediyor. Yani dünyada her beş kişiden birisi Afyonkarahisar'ı öğrenecek. 'Afyonkarahisar'ı termal turizmin, kongre ve sağlık turizminin merkezi yapacağımız gibi spor turizminin de merkezi yapacağız' dediğim zaman bazıları güldü. 'Afyonkarahisar'a spor turizmi olur mu? diye... Allah'a şükür sayın Cumhurbaşkanımızın büyük destekleriyle burası muazzam bir spor kompleksi olarak düzenlendi."

Eroğlu, kente büyük yatırımlar yapıldığını anlatarak, "Pek çok büyük şehirden önce bizim stadımız ve diğer tesislerimiz inşa edildi. Yapılan yatırımlar Afyonkarahisar'da spor turizminin gelişmesine büyük katkı sağladı. Afyonkarahisar hızla büyüyor, gelişiyor. Geçen yıl burada belediye imkanlarıyla bu saha hazırlandı. Milli emlaktan bu saha alındı. 2018 yılında dünya Motokros Şampiyonası burada yapılacak." ifadelerini kullandı.

Tanıtım toplantısına, Eroğlu'nun yanı sıra, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçan da katıldı.

Toplantının ardından Türkiye'nin önde gelen motokros sporcuları, gösteri yarışı yaptı.

Buradaki programın ardından Eroğlu, Sultan Divani Mevlevihane Müzesindeki, "Sultan Divani'yi Anma ve 40 Hatimli Şifalı Aşure" etkinliklerine katıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi'nün düzenlediği etkinlik kapsamında Bakan Eroğlu, vatandaşlara aşure ikram etti.

Eroğlu, ardından bölgedeki esnafı ziyaret etti.

Geri Dön