HABER

Ormanlık alanda 2 valizde 2 ceset bulundu

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde ormanlık alanda 2 ayrı valiz içinde parçalara ayrılmış 2 erkek cesedi bulundu.

Ormanlık alanda 2 valizde 2 ceset bulundu

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde valiz içinde toprağa gömülü 2 erkek cesedi bulundu. Parçalandıktan sonra valizlere konulan cesetlerin birkaç gün önce gömüldüğü tahmin ediliyor.

Edinilen bilgiye köylerde devriye gezen Kocaeli Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yağçılar yolunun kenarında yerde sürüklenme izleri görünce şüphe üzerine civarda incelemelerde bulundu. Jandarma ekipleri, yoldan yaklaşık 50 metre içeride bir alanın kısa süre önce kazıldığını belirledi. Bu bölgede araştırmayı derinleştiren jandarma ekipleri, toprağın 10 santimetre altında gömülü bulunan valizlere ulaştı. Jandarma ekipleri valizin içinde parçalanmış insan cesedi olduğunu tespit edince durumu Gebze Cumhuriyet Savcılığı'na iletti.

Nöbetçi savcının olay yerine gelmesinin ardından toprağa gömülü valiz çıkarıldı. Kazı esnasında ilk çıkarılan valizin yanında bir valizin daha gömülü olduğu belirlendi. Jandarma ekipleri nöbetçi savcının nezaretinde ikinci valizi de toprak altından çıkardı. Çıkarılan valizlerde parçalara ayrılmış 25-30 yaşlarında 2 erkek cesedi bulundu.

Parçalanarak valize konulduktan sonra toprakla üstü kapatılan cesetlerin 2-3 gün önce gömüldüğü tahmin ediliyor. Öte yandan kolları, bacakları ve bir tanesinin başı kesilen cesetlerin başka bölgede öldürülüp valizlere konulduğu ve araçtan indirildikten sonra otomobil paspası ile yerde sürüklenerek gömülecekleri yere götürüldüğü tespit edildi. Belediye morguna kaldırılan cesetler, buradaki incelemenin ardından Adlı Tıp Kurumu'na gönderilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön