Ortadoğu'da yine saldırı

Afganistan'da operasyondan dönen askeri konvoya Taliban üyelerince düzenlenen saldırıda 100'e yakın kişinin öldüğü bildirildi.

Ortadoğu'da yine saldırı

Celalabad Valilik sözcüsü Ahmed Ziya Abdulzay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Celalabad'ın Şirzad ilçesinde bir operasyondan dönen Afgan asker ve polis konvoyunun, yüzlerce Taliban militanı tarafından pusuya düşürüldüğünü, çıkan çatışmadan en az 60 Taliban militanının etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Çatışmanın en az 5 saat sürdüğünü bildiren Abdulzay, "Polis ve askerimiz bir operasyondan dönüyordu, bir anda ağır silahlarla saldırıya uğradı. O sırada en az 60 Taliban militanını öldürdük ama bizim de 22 kaybımız var" dedi.

Taliban'ın kentte etkin bir siyasi lideri tehdit etmesinin ardından bölgeye operasyon düzenleyen Afgan güvenlik güçlerinin operasyonu tamamladıktan sonra yeniden kent merkezine döndüğü sırada gerçekleştği ifade edilen saldırıda, yolda yeniden çatışma çıktı. Afgan özel kuvvetlerinin müdahale ettiği bu saldırıda da en az 16 Taliban üyesi öldürüldü.

Taliban tarafından e-posta yoluyla yapılan açıklamada ise hükümetin kendileriyle ilgili verdiği kayıp rakamlarının abartılı olduğu, Taliban'ın sadece 5 kayıp verdiği ve 90'a yakın Afgan asker ve polisinin öldürüldüğü belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Allah size akıl fikir versin!avrupalı birbirinin gırtlağını sıktı,2, dünya savaşında neler oldu şimdi canciğer kuzu sarması bunlar hala birbirlerini öldürüyorlar!!EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM!!!!
İslam topraklarının taliban, el kaide gibi sözde islamcı örgütlerden arındırılması lazım. İstanbul'da bankayı bombaladıkları,masum insanlarımızı öldürdükleri gün dün gibi aklımda. Bunlar din kisvesi altında her türlü şeytanlığı yapan pislik sürüsünden başka birşey değil. Bunlar yüzünden İslam dış dünyada çok yanlış algılanıyor.
SEN ORDAMIYDIN MÜNAFIKLIK YAPMA MÜSLÜMANLARA OYUN OYNANINIYOR ONLAR ALLAH İÇİN CİHAD EDİYORLAR KURANDA HER MÜSLÜMANA FARZOLANI YAPMAKTALAR
Ortadoğu islamiyetin merkezi barbar ocağı.
Seni yaratan Rabbinin Adı ile Oku Müslimanın Kutsal kitabının ilk ayeti Demekki Müsliman baya azalmış. Okuki Allahtan başka kimseye boyun eğme, okuki kimseye kul, köle olma, Okuki Dinin Alimlerin Felsefecilerin geleceğin dinidir onu bil. Bu na göre Müslimanın şimdi uzayda olması lazımdı demek ki biz Rabbimizin kitabına fikir ve düşünce olarak sahip çıkmıyoruz galiba burda bir yanlış var.
halkı birberaber olmayan,oyunları göremeyen galeyana gelen,ideolojik saplantılarla veya başka nedenlerle birbirine düşürülen sistemi oturmamış devlet olamamış cehaletin kol gezdiği ülkelerde batı ve abd İsrail kolaylıkla her türlü karışıklığı kausu katliamı yapabilmektedir.katliam olduktan sonrada bu menfur saldırıyı kınıyoruz lafları gelmeye başlar.bunlar kadar cibilliyetsiz inançsız tamamen sömürgeye alışmış baronların tekelinde olan emperyal güçlerin esasen kendi amacına yönelik şekillendirip strateji belirlediği ortamda MÜSLÜMANA AKLI SELİM BİRBERABER UYANIK OLMAK DÜŞER.CEHALET DÜŞMANDIR
ABD nin kuyruğuna takılanlar tekrar düşünsün...
Müminler efendimize sorar. Ey Allah ın Resulu kıyamet ne zaman kopacak. Efendimiz eliyle kuzeydoğuyu (( ortadoğu bölgesi)) işaret ederek şöyle buyurdu: "İşte burada büyük bir savaş çıktıktan sonra kıyamet kopacak"
Afganistan haberini paylaşabiliyorsunuz ama Yanı başımızda çoluk çocuk demeden kürt kardeşlerimiz katlediliyor hiç ses bile çıkarmıyorsunuz bunu engellemek için kürt olmak gerekmez insan olmak gerekir bu gün dünya medyasının konuşması gerektiği haberi kimse umursamıyor Yazıklarolsun Türkiye ....
evet istanbulda ankarada vs.bomba ile belediye otobüslerinde canlı canlı masum insanları yakan kürt kardeşlerimizde insandı??
Burda ilkellik, vahşilik, adilik, rezillik, utanmazlık, hepsi var.
bune ya hep arap ülkelrinde ölü savas yaralı var bir kerede batı tarafında olsun ne mantıksız müslümanları en son istifa edicem müslümanluktan
senin yerin yok zaten
ölende öldürende müslüman hayırlı uğurlu olsun yiyin birbirinizi dünyanın bütün terör gurupları türkiyede ve suriyede muhalif gurup takıştırmasıyla faaliyette pastayı pay edemeyecekler birbirlerini öldürecekler nede olsa herşeyi islam adına yapıyorlar
ALLAH U EKBER ALLAH U EKBER ALLAH U EKBER
Diğer Haberler