HABER

"Ortega'yla sorunum yok"

İSTANBUL (İHA) - Fenerbahçe Teknik Direktörü Werner Lorant, Ortega ile herhangi bir sorunu olmadığını belirterek, bu konuyu kendi aralarında çözdüklerini söyledi.

Samandıra Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Lorant, İstanbulspor maçı öncesi yaşanan Ortega krizi konusunda basın önünde konuşmayacağını belirtti. Bu sorunu kendi aralarında hallettiklerini söyleyen Lorant, Ortega ile hiçbir problemi olmadığını ifade etti. Lorant, bir basın mensubunun "Yaşanan olaylardan sonra Ortega ile bir araya gelip konuştunuz mu ?" sorusuna, "Futbolcularım ile sürekli görüşüyorum ve görüşmeye de devam edeceğim" diye cevap verdi. Alman teknik adam, Arjantinli yıldız Ortega'ya bu davranışından dolayı ceza verilip, verilmeyeceğini de kendi aralarında görüştüklerini söyleyerek, "Benim düşüncelerim her zaman pozitiftir. Futbolda her zaman her şey olabilir. Bunlar doğal olaylardır. Bunu en kısa zamanda çözümleyip, yolumuza devam edeceğiz. Futbolcular da, teknik direktör de hata yapabilir. Bu gayet normal. Dünyada hatası olmayan insan bulamazsınız" dedi.

Bu konunun kendisi için artık kapandığını kaydeden Lorant, yarın Türkiye Kupası 2. kademe maçında Konyaspor ile oynayacakları maça konsantre olmaları gerektiğini belirtti. İstanbulspor karşısında 3 puan aldıklarını ifade eden Lorant, "Önümüzde iki önemli deplasman var. Türkiye Kupası 2. kademe maçında yarın Konyaspor ile karşılaşacağız. Daha sonra da hafta sonu Diyarbakır deplasmanına gideceğiz. Artık bu maçlara konsantre olmalıyız. Başka konular benim için önemli değil" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Washington'un durumundan sonra transfer yapmayı düşünüyor musunuz ?" şeklindeki sorusu üzerine Lorant, "Öncelikle Washington'un en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını bekliyoruz, şu an transfer konuşmak konuşmak için erken. Bu konuda ilk önce insanlık gelir. Sağlığına kavuşsun ondan sonra görüşülür. Washington'un birkaç testten daha geçmesi gerekiyor. Daha sonra bu konuda doktorlar ne diyecekler, ondan sonra bu konuyu görüşürüz" diye konuştu.
Alman teknik adam, Steviç'in, "Ocak ayında anlaşamazsam Almanya'ya geri döneceğim" şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise, "Şu anda Fenerhahçe ile sözleşmesi olduğu için yüzde yüz buraya konsantre olması gerekiyor. Bu diğer bütün futbolcular için de geçerli" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön