Oruç Reis Sismik Araştırma gemisi Akdeniz'e gönderiliyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Oruç Reis gemisinin Akdeniz'e gideceğini açıkladı. Böylece Türkiye'nin Akdeniz'e gönderdiği gemi sayısı dörde yükselecek.

Dönmez twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Fatih ve Yavuz Sondaj gemilerimiz ve Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Arama gemimizle bölgede sürdürdüğümüz faaliyetlerimize şimdi dördüncü gemimizi de dahil ediyoruz. Ağustos 2017'den bu yana Karadeniz ve Marmara'da sismik araştırmalarını sürdüren MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz de Marmara'daki çalışmalarının hemen ardından Akdeniz'deki sismik araştırmalarını yapmak üzere bölgeye gönderilecek" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
chp ve güruhuna kapak olsun
Provokatörlük yapma..
@sehri_2018 Boş yapma chp nın laflarını çarpıtma. Gemı gondermekle gaz çıkarılmıyor, göz boyamaya devam.
@orhan_1992_tsavp kazmayla mı kazacaktık, neyle çıkarılıyor
@sehri_2018 araba ile mi çıkıyor?
@uyduruktanisim Gemi sondaj yapıyor, akdenizde zaten gaz yatagı bulundu dunyayı yenıden keşfetmeye gerek yok. Onu cıkacarmak onemlı.
Vatana hizmet böyle olur helal olsun , Akdeniz bizim geleceğimiz elin avrupalısı ve amerikalısı kıyısı olmadan gelip çökmeye çalışıyor aç kurt gibi bizim dibimizde olan yere yasa dışı etkinlikten dolayı yaptırım uygulayacaklar ne kadarda komik ya
işte büyük Türkiye
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler