HABER

Osman Pamukoğlu: "Kurulma sebebimiz halkın ihtiyacından doğmuştur"

TEKİRDAĞ (İHA) - Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Türkiye genelinde örgütlenme faaliyetlerine hızla devam ettiklerini belirterek, "Kurulma sebebimiz halkın ihtiyacından doğmuştur" dedi.

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisinin İlçe Başkanlığı açılışını yapmak üzere Çorlu'ya geldi. Yaklaşık 200 kişi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda karşılanan Pamukoğlu, vatandaşların sevgi gösterisi ile karşılaştı. Çorlu'daki parti binasının açılışını yapan Pamukoğlu, Çorlu İlçe Başkanı Füsun Ekmekyapar'a partisinin Anadolu Kartalı amblemli rozetini taktı. Parti binasında konuşma yapan Osman Pamukoğlu, "24 Ocak'ta Hak ve Eşitlik Partisi Olağan Kurultayı'nı bitirdik. Türkiye genelinde örgütlenme faaliyetlerine hızla devam ediyoruz. Biz biliyorsunuz halk tipi bir partiyiz, halka dayalı bir partiyiz. Kurulma sebebimiz halkın ihtiyacından doğmuştur. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi sorunlar, güvenlik sorunları ve ekonomik sorunlar ülke genelinde yeni bir parti ihtiyacı doğurmuştur. Halkın talebinden kaynaklanan siyasete çıkmış bir partiyiz. Çok kısa bir sürede ülke genelinde hem illerde hem ilçelerde hızla örgütleniyoruz" dedi.

Gazetecilerin, dün akşam Davos'ta yaşanan gerginlikle ilgili soruya Pamukoğlu, "Dün gece İstanbul'da örgütlenmeyle ilgili çalışıyordum. Gece geç saatlere kadar sürdü, bu bilgileri aldım ancak şuana kadar yaptığım iş nedeniyle kim neyi nasıl söylemiş, sonucunda ne olmuş, bir değerlendirme daha sonra yapacağım. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacım var, nedir ne değildir. Ne kadar diplomatiktir, ne kadar siyasete uygundur, bunun için bilgiye ihtiyacım var. Daha sonra açıklama yapacağım" diye
konuştu.

Ergenekon konusundaki görüşleriniz nedir? Merakla beklenen ve aranan 1 numara sizce kimdir? sorusuna Pamukoğlu, "Ergenekon çok karmaşık bir hale geldi, baştan sonuna kadar her şey iç içe ve karmaşık bir halde ve sap saman birbirine karışmış durumda. Ama şuna inanmalısınız, Türk adliyesi hakimleri ve mahkemeleri bunu doğru, sağlam, gerçek ve adil bir sonuca ulaştıracaktır, buna kesin inanıyorum. Bu bir süreç, takip edip bekleyeceğiz" yanıtını verdi.

Pamukoğlu, daha sonra parti binasının balkonuna çıkarak halkı selamladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön