ÖSO birlikleri Menbiç'e sevk edildi!

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı Hamza Tümeni ağır silahlı ve zırhlı araçlarla YPG kontrolündeki Menbiç bölgesine sevk edildi.

ÖSO birlikleri Menbiç'e sevk edildi!

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO),Fırat Kalkanı Harekatı'yla terörden arındırılan bölgelerdeki cephe hatlarına askeri birlikler gönderdi.

ÖSO bileşenlerinden Hamza Tümeni, eğitimini tamamlayan unsurlarını, ağır silahlı arazi ve zırhlı araçlarıyla, terör örgütü YPG ile Beşar Esad rejimi güçleriyle olan sınır hatlarına yönlendirdi.

YPG kontrolündeki Menbiç bölgesine sevk edilen kuvvetlerin Türkiye'nin Menbiç'e yapması muhtemel operasyonda önemli görevler üstleneceği öğrenildi.

AA muhabirine açıklama yapan birlik komutanlarından Binbaşı Ebu Yezen, "Birliklerimiz, terör örgütlerinin işgal ettiği bölgelerin temas hatlarına doğru yola çıktı." dedi.

Menbiç'te hayatlarını devam ettiren sivillerin YPG'nin konuşlandığı noktalardan uzak durmaları gerektiğini belirten Ebu Yezen, "Örgüt üyelerini Münbiç'ten temizleyerek Menbiç'i özgürlüğüne kavuşturacağız." açıklamasında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
''Binbaşı Ebu Yezen''Baldırı çıplak gezen,benden kesilen vergileri bu it sürülerine harcayan yetkililere hakkımı helal etmiyorum ne bu tarafta nede öbür tarafta helal edenin amk.Ülkeye bak lan kimden medet umuyoruz ulan bunlar tavuk hırsızı şerefsizler değil mi,bunlar bizi arkadan vurdular diye tarih kitaplarına yazılan araplar değil mi?Bunların kendine ailesine ülkesine hayrı yokken bize nasıl olsun gerçi bu ösocuların içinden bir sürü rizeli ve konyalı da var amk.İsim öso ama ne özgürler ne suriyeliler ne de ordular bunlar çakal sürüsü gibi talana gidenlerdir.Biride çıksın yalanlasın bakalm
bak kendi elinle yazmışsın"içlerinde Rizeli var Konyalı var" die. Bizi sırtımızdan vuran Araplara gelince; ESED JAPONMU LAN! Senelerce PKK yı besleyen babası değilmiydi.. bu boktan haberiniz yok gelmişiniz burda siyasi yorum yapıyorsunuz
BÜTÜN PKK LILARI GÖMÜCEKLER KUDURUN SOYSUZLAR
@i.demir1975 bedavaya yapmiyorlar en az 2000 dolar maas aliyorlar
hem Fırat Kalkanı hemde Afrin harekâtında ; Mehmetcik'le omuz omuza ,PKK ya karşı savaşan ÖSO' ya "terörist" diyen İP.. nin önde giden trolüde"sırtımızı PKK ya yasladık " diyenler için "her evdem Bir Oy" isteyenlerle İttifak yapmanın Faziletlerini (!) anlatmakla meşgul şu sıralar..
@palermo544 BİR AY MAAŞ VERME BAKALIM SENİ ÇAKAL .
MÜSLİMİN YAPACAĞI TEK ŞEY HEMEN SUR,YE HÜKÜMETİ İLE EL SIKIŞMALI.YOKSA KUZEY SURİYE DARMADAĞIN EDİLECEK YAKINDA....ÖLEN SURİYENİN GARİBAN ÇOCUKLARINA OLCAKA.ABD TÜM ÜST BEYİNLERİNİ 1 SAATTE KAÇIRIR BÖLGEDEN ÇIKACAK BÜYÜK KANLI SAVAŞTA....KÜRT SÖZCÜĞÜ AYNEN ARAP TÜRK SÖZCÜĞÜ GİBİ SİHİRLİ BİR SÖZDÜR BÖLGEDE. ..NE İŞİ VAR İNGİLİZN FRANSANIN ALMANYANIN KUZEY SURİYE TOPRAKLARINDA DÜŞÜNEN ANLAR YORUMU.KÜRTÇÜLÜKTEN MEDED UMAN SADECE İSRAİLİDR BÖLGEDE UYANALIM ARTIK. SURİYEDE YETERİNCE KAN DÖKTÜ ONLAR...İMZA OZAYDİN65
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler