ÖSO: 'Katliamın sorumlusunu öldürdük'

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Doğu Guta'daki kimyasal katliamın sorumlusu olduğunu ileri sürdüğü Tuğgeneral Muhammed Aslan'ın öldürüldüğünü duyurdu.

ÖSO: 'Katliamın sorumlusunu öldürdük'

ÖSO'dan yapılan yazılı açıklamada, ÖSO askerlerinin, Suriye rejimine bağlı Cumhuriyet Muhafızları Komutanlığı'nda askeri kimyasallardan sorumlu müdür Tuğgeneral Aslan'ı öldürdüğü belirtildi. Suriye rejimi tarafından geçen hafta kimyasal silahla düzenlenen saldırıda aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda sivil hayatını kaybetmiş, uluslararası kamuoyunda büyük infiale yol açan saldırının ardından Suriye'ye yönelik askeri müdahale tartışmaları gündeme gelmişti.

Suriye rejiminde orduya bağlı seçkin bir güç durumundaki Cumhuriyet Muhafızları, son iki yılda çok sayıda bölgede muhaliflere karşı, bazısında kimyasal silahların da kullanıldığı birçok katliamı gerçekleştirmekle suçlanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 110 yorum
KATİLLER SÜRÜSÜ,SÖYLEDİĞİNİZ HİÇ BİR ŞEY DOĞRU DEYİL.HÜKÜMETİMİZ KADAR DÜRÜSTSÜNÜZ..!!!
Bir avuç it sürüsü, yol keser silahsız masumları allahu ekber nidalarıyla canice öldüren sahte müslümanlar...
TAMAMEN HEDEFİ ESAD YAPMAK ICIN ISLENMIS BIR CINAYET. SORUMLUYSA NEDEN BM YE TESLIM ETMEDINIZ? O KIMYASALI SIZ ATTINIZ. GUCUNUZ YETMEDI, BAKTINIZKI GEBERIYOSUNUZ, ESAD VE LEGAL SURIYE ORDUSU SIZ TERORIST KATILLETIN HAKKINDAN GELIYO BU ALCAK, CANI, PISLIK VE ALLAHSIZ KATLIAMI BILE BILE YAPARAK, HIRISTIYANLARDAN YARDIM ALMAK ICIN SUNEPELIK YAPTINIZ. AMERIKA BILE SIZ PISLIK JATILLERE INANMIYOR. SIZ SURIYENIN BADINA GELSENIZ, VAY SURIYE HALKININ HALINE. KESERSINIZ MILLETI BE. SIZ KASAPSINIZ. RUHUNUZU SEYTANA SATMIS ALLAHIN LANETLEDIGI KATILLERSINIZ.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler