HABER

ÖSYM Başkanı 'önemli' diyerek duyurdu! Adaylar dikkat

ÖSYM Başkanı 'önemli' diyerek duyurdu! Adaylar dikkat

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler." açıklamasını yaptı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada adaylar için sunulan yeniliği duyurdu.

Prof. Dr. Aygün, şunları söyledi:

"Adaylarımızın başvuru işlemlerini kolaylaştırmak ve bu konudaki taleplerine çözüm üretmek için çalışıyoruz.

Şubat ayında Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasını adaylarımızın kullanımına sunduk. Adaylarımız başvuru işlemleri başta olmak üzere tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler.

T.C. Kimlik Kartı bulunan fakat sistemimizde güncel fotoğrafı olmayan adaylarımız fotoğraf güncelleme işlemleri için artık başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Bu durumdaki adaylarımızın fotoğrafları sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Bugüne kadar yapmadığınız kabahat. Şimdi de çıkmış ortaya başardık diyorsunuz. Yıllardır insanları ugrastirdiniz dünyanın en kolay işi için.
güzel oldu fakat cuma günü gidip 10 tl karsılığında işlemi yapanların günahı ne
80 TL kpss ücretini çok düşük buldum.ek vergi getirilmeli ve virüs geçirmeyen kağıt teknolojisi ile vatandaşa en güzel hizmeti sunuyorsunuz.en az sınav ücretini 150 TL-200 TL beklerdim.hic yakıştıramadım.
Geri Dön