HABER

ÖSYM'den koronavirüs hastası YKS adayları için önemli duyuru

ÖSYM'den koronavirüs hastası YKS adayları için önemli duyuru

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, koronavirüs hastası olup Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adayların ayrı sınav salonlarında sınava alınacağını, bu durumdaki adayların başkanlığa dilekçe göndermesi gerektiğini duyurdu.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, "27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2020-YKS) girecek adaylardan; kesin Covid-19 tanısı olan adaylar, kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki karantina sürecinde olan adaylar, kesin Covid-19 vakası ile temasından dolayı karantina sürecinde olan adaylar, Covid-19’u düşündürecek şikâyetleri olan adaylar Başkanlığımız tarafından sınav merkezlerinde hazır bulundurulan yedek sınav binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacaklardır" denildi.

Bu durumdaki adayların durumlarını ayrıntılı olarak anlatan dilekçeyi doldurarak belgeleri ile birlikte 'yks2020@osym.gov.tr' e-posta adresine göndermeleri istendi. ÖSYM’nin sitesinde Covid-19 durumu olan adayların dolduracağı genel amaçlı dilekçe örneğine de yer verildi.

02

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
İleride çocuğum olursa onun geleceği için onun hayatta daha iyi şeyler yapabilmesi için ellimden geldiği kadar türkiye eğitim aldırmamaya özen göstericeğim. Gerçekten böyle bir eğitim sistemi olamaz aslında buna sistem bile denemez ben bunları sırf bu haber için söylemiyorum genel olarak söylüyorum. Gün geçtikçe düzeleceği yere daha da kötüye gidiyoruz. Eğitim dışında herhangi bir önemsiz bir şey olduğunda Batı'yı hep örnek alırız ama eğitim olunca bu akla bile gelmiyor gerçekten çok yazık ....
5 gün kalmış yeni mi akıllarına geliyor?
15 gün önce mi açsalardı gönderen adam iyileşmiş olurdu 14 gün karantinası neden sanıyorsun
Tabi canım yarın hemen dilekçe yazarlar. Çocuklara bu durumu reva görenler sıkıntıyı yaşasın inşallah.
Geri Dön