HABER

ÖSYM’den yarın ALES’e girecek adaylara 09.45 uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yarın yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu. ÖSYM'nin yayınladığı takvime gire sınav 10.00'da başlayacak.

ÖSYM’den yarın ALES’e girecek adaylara 09.45 uyarısı

15 - 23 Mart 2017 tarihleri arasında başvurusu alınan ALES, ÖSYM tarafından yarın uygulanacak. ÖSYM, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.

ÖSYM'nin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yarın gerçekleştirilecek ALES ile ilgili yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2017 ALES saat 10.00'da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemi tamamlanacaktır. Saat 09.45'ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır."

Adaylar, sınav giriş belgelerini siyah-beyaz ya da renkli olarak yazıcıdan çıkartabilir. Sınav giriş belgesinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Aksi halde aday fotoğrafı olmayan giriş belgesi ile sınava giriş yapılamaz. Sınav giriş belgesinin arka ve ön yüzü, ÖSYM tarafından yazılan bilgiler dışında çizilmemeli ve karalanmamalıdır.

Sınav giriş belgeleri sadece internet üzerinden alınacaktır. Adayların adreslerine posta ile sınav giriş belgesi gönderimi yapılmaz. Sınav gününde yoğunluğa sebebiyet vermemek ve adayların giriş işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden en az bir saat önce sınav binası önünde hazır şekilde beklenilmesi gerekir. Sınava giderken, çanta ve benzeri eşyalar götürülmemelidir. İsteyen adaylar yanlarında sadece pet şişe içerisinde su götürebilir. Sınav günü, metal aksesuar olmayan sade bir kıyafet tercihi yapılmalıdır.

İHA

Geri Dön