Otobüs şoförüne cep telefonu tepkisi

İzmir-Aydın Otoyolu'nda şehirlerarası yolcu taşıyan otobüsün şoförü, seyir halindeyken cep telefonuyla oynadı. Şoförün bu hareketi, bir yolcu tarafından görüntülenip, sosyal medyada paylaşıldı.

İzmir- Bodrum seferini yapan yolcu otobüsünü kullanan şoför, bugün sabah saatlerinde İzmir-Aydın Otoyolu'nda ilerlerken, gözünü yoldan ayırıp, cep telefonuyla ilgilendi. Şoförün, otobüs otoyolda hızlı bir şekilde ilerlerken yaptığı bu davranış, şaşkınlığa neden oldu. O anlar ise otobüsün ön tarafında oturan bir yolcu tarafından görüntüledi, ardından sosyal medyada paylaşıldı.

YOLCULAR UYARDI AMA...

Paylaşımda, otobüs şoförünün, yolcular tarafından uyarılmasına rağmen bu davranışını sürdürdüğü de belirtildi. Cep telefonuyla çekilen görüntülerde, adı öğrenilemeyen otobüs şoförünün, en sol şeritte seyir halindeyken elindeki cep telefonuyla ilgilendiği görülüyor.

AYNI OLAY DAHA ÖNCE DE OLMUŞTU

Görüntüyü izleyen birçok kişi yaptığı yorumlarla şoföre tepki gösterdi. Kısa bir süre önce de aynı yolda başka bir otobüs firmasına ait yolcu otobüsünde görüntülü konuşma yapan şoför, işten çıkartılmıştı.

OTOBÜS FİRMASINDAN AÇIKLAMA

Kamil Koç, internette hızla yayılan görüntü üzerine konu ile ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada şu sözler yer aldı:

'Bugün sosyal medyada paylaşılan video sornasında olaya konu olan araç kaptanı en yakın durak olan Aydın, Söke'de indirilerek işten el çektirilmiş ve bir daha şirket bünyesinde çalışamayacak şekilde hakkında kırmızı bülten yayınlanmıştır.

Söz konusu kişi hakkında ayrıca emniyet brimlerine gerekli şikayette bulunulmuştur.

Konuyla ilgili hassasiyet göstererek bizleri zamanında bilgilendiren yolcularımıza teşekkür ederiz.

Sayılarımızla....'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler