Otobüslere uçak ayarı

İETT'ye 1705 tane yeni otobüs alımı yapıldığını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "kara kutu" sisteminin olacağını söyledi.

Otobüslere uçak ayarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İETT personeli, Zabıta Müdürlüğü'nde görevli zabıta ekipleri ve itfaiye personeli ile bayramlaştı.

Topbaş, belediye çalışanlarına teşekkür ederek "Bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz" dedi.

Edirnekapı'da bulunan İETT garajında düzenlenen bayramlaşma törenine İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ve İETT çalışanları da katıldı. Personelle bayramlaşan Topbaş, tören sonrasında elini öpen çocuklara harçlık verdi.

İETT'ye 1705 tane yeni otobüs alımı yapıldığını belirten Topbaş, bunlardan 758 tanesinin önümüzdeki haftalarda devreye gireceğini ifade etti.

Otobüsler içerisinde hem içeriyi hem dışarıyı kayıt altına alan kara kutu gibi sistemin olmasını amaçladıklarını söyleyen Topbaş, "Otobüs içinde ve dışında ne varsa 5 gün kayıt altına alıyor. Bir olay cereyan ederse o otobüsün iç kayıtları da şikayet üzerine gerekli emniyet birimleri tarafından incelenebilecek bir sistem kuruldu. Daha güvenli bir yolculuk yapılabilsin diye" şeklinde konuştu.

İETT çalışanları ile bayramlaşmasının ardından zabıta personeli ile bayramlaşmaya giden Topbaş çiçeklerle karşılandı.

Sultanahmet, Eminönü, Beyazıt ve Taksim gibi turistlerin yoğun olduğu noktalarda kullanılacak 'Turizm Zabıtası' aracının direksiyonuna geçti.

İngilizce ve Arapça bilen 30 kişinin görev yapacağı Turizm Zabıtası ekibinin özellikle turistlere yardımcı olması hedefleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
yinemi gizli ihaleyle otobüs aldınız la?bu sefer kimin bacanagı devlete sattı otobüsleri?metrobüs rezaletinide gördük hollanda dan 60 bin liraya getirtip devlete tanesini 950 bin liraya fatura ettiniz allah burnunuzdan getirsin
60bin liraya nerde otobüs var allah aşkına söyle bende alayım bir kaç tane....
proje üstüne proje, yatırım üstüne yatırım, hizmet üstüne hizmet. size helal olsun da değer mi bu nankörlere. adamlar yüzde yüz iyi güzel ve doğru olan şeylere bile nerden nasıl bir kulp bulsak ta karalasak eleştirsek diye uğraşıyorlar. biride çıkıp demiyor ki; arkadaş ben akp li değilim ama adamın yaptığı şu proje yada yatırım yada hizmet gerçekten iyi oldu yada halkın menfaatine oldu. yok ağzınızla kuş tutsanız,derler niye kanadından tuttun da ayaklarından tutmadın.
Terör saldırıları artıcak ya ondan . Sen toplumda güveni ve huzurumui istiyorsun arkadaş kara ktuu falan hikaye 1. kendinden olmayan %50 ye sahip çıkıcan hor görmüyecen dalkavukluk yapmayacan 2. ülkelerle iyi geçinecen onların mevcut başkanlarına kendi TV larında karalama yapmıyacan kuyusunu kazmıyacan .Hoşgörülü olacan
Kara Kutuyu boşver de o otobüs özel yollarına bi ayar çek. Bir otobüs bozuluyor , vatandaş işine gitmek için saatlerce yürümek zorunda kalıyor. İhalelerle cep doldurmak yerine , önce metrobüs yollarını bir düzene sokun!!!
darısı chp li antalya belediyesinin başına
bundan sonra agzınızla kuş tutsanız millete ne kadar çok para dagıtsanız bile ben yokum yandaş gardaşlara verin
Süper...teknolojide dünya devi olduk:))) Ama iç ve dış politikada maalesef sınıfta kaldık...
mor olan otobüsler erdoğan ın oğluna ait şirkete ait olduğu söylüyorlar doğrumu, doğruysa ihticı varmı acaba gemiler yetmiyomu acaba allah doyursun gözünü
BİR DE O OTOBÜSLER NEDEREN GIDECEĞİNİ KENDİLERİ BİLSE. SÜRÜCÜLER HALA AZRAİL GİBİLER!
xx_efsane yapılan her hizmet çapulculara böyle bilesin bir milyon oyum olsun birtanesini bile vermem
asgari üçretle çalıştıkdan sonra işe uçakla gitsem ne olur
kim kaç milyon götürdü acaba?
durmak yok yola devam ama açız. ımf ye borcumuz yokmuş ama açız. otoyollar genişletilmis ama açız. 3.köprü yapılmış ama açız. tüneller yapılmış ama açız. kimin umurumda otobüslere kara kutulu olacakmış. bizdeki kara kutu dağıldıktan sonra neyleyim otobosunudee köprusunudeee yolunudaaa havaalanınıdaaaa.
ÏETT.1700 OTOBUS ALIYORSA MUTLAKA YANDASLARA SATILACAKTIR AKP.DEVLET SATACAGI KURUMLARINA ARAC GEREC MALZEMELER ALIR ONLARI ALIRKEN BÏR KAC YANDAS KÖSEYÏ DÖNER BÏR YIL GECMEDEN KURUMLAR SATILIR GÏBI YANDASA HEDAYEDÏR SATARKEN KÖSE OLURLAR VATANDAS CAMÏDE CENNETE GÏDECEGÏNI SANAR AKP.YE KULLUK EDEN AJAN ÏMAMLARIN YALAN VAAZLARINI DÏNLER UYUR 90 YILLIK CUMHURÏYET TARÏHÏN ÏC VE DIS BORCU 216 MÏLYAR DOLARDIR 2002 DE 11 YIL SONRASI 693 MILYAR DOLARCUK OLUVERMÏS DEVLETE AÏT BANKA FABRÏKA TESÏS DAG ORMAN MADEN SAHÏL NEHÏRLER ÏSE YARAR NE VARSA YÜZDE 80.NÏ SATILMIS AKP.DEN BESLENEN YALAKALARI UTANSIN
ABİ ADAM GİBİ BİNİN EMİ YAKMAYIN..
biz 81 hat nolu yolculara 93 model arabaları hala reva görmeyie devam edecekmisiniz sayın başkan cezalandırıldığımızı düşünüyoruz bizde bu ülkenin vatandaşlarıyız size oy çıkmıyor diyemi bu uygulama
Bu olumsuz yorum yapanları anlamıyorum. Daha bikaç sene öncesine kadar körüklü otobüslerle gidiyordunuz. Metrobüsü ancak özentisi olduğunuz ülkelerin filmlerinde görüyordunuz. Avrupa yakasından Asya yakasına 3-4 saatte geçiyordunuz. Şimdi adam oldunuzda adam mı eleştiriyorsunuz. Bütün bu yenilikler olurken siz ne yaptınız onu sorgulayın. çorbada ne kadar tuzunuz var. Vergi diyorsanız bu iktidardan öncede vergi ödeniyordu. Siz yatın kalkın ödediğiniz vergiler yatırıma dönüşüyor çalınmıyor ona dua edin. Bencil nankör insanlar sizi.
güzel hoş ama, başına koyacağınız kişilere biraz insanlık dersleride verin.
dünyanın heryerinde kamera var sözde güvenlik için ama amaç insanları izlemek şimdide bu eylemlerden sonra otobüslere kara kutu konuluyor ne kadar ilginç
Kadir Tokbaş olucak adam sen git otobüsle köprülerle uğraşacağına şu İstanbuldaki Kadıköyün Beyoğlunun Aksarayın Karaköyün arka sokaklarındaki Şehreminideki Gayları satanistleri tinercileri kimsesizleri göçmen fahişeleri topla şehirde ne insanlsar var ne biçim Belediyedsiniz siz?
önemli olaylarda mobeseler gibi arıza yapmasında gerisi önemli değil
seçim yaklaşıyo. anlıyoruz topbaş. açık alana da çıkmışsın at bakalım.
Diğer Haberler