Otomobilin içinden çıktı! Yılan sandıkları 1,5 metrelik sürüngen bakın neymiş

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde otomobilin jantına giren 1,5 metre uzunluğundaki sürüngen, görenlere büyük panik yaşattı. Dehşete düşen otomobil sahibi, sürüngenin yılan olduğunu düşündü. Ancak gerçek kısa süre sonra anlaşıldı.

Camiatik Mahallesi’ndeki bir sitenin bahçesinde otomobilini çalıştıran Didem Ö. hareket halindeyken gelen sesler üzerine aracını durdurup, lastikleri kontrol etti. Araç sahibi, jantların arasında ikiye bölünmüş 1,5 metre uzunluğunda bir sürüngene rastladı.

NESLİ TÜKENMEK ÜZERE!

İlk başta gördüğü canlıyı yılan zannedip, komşuları ve eşiyle birlikte dehşete düştüklerini ifade eden Didem Ö., daha sonra yaptığı araştırmada, hayvanın, nesli tükenmekte olan bir tür ‘oluklu kertenkele’ olduğunu ortaya çıkardı.

'KATUR KUTUR SESLER GELDİ'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
BU ARALAR YILANLAR ÇOĞALDI HER YERDEN YILAN HABERLERİ GELİYOR NORMALDE ÜLKEMİZDE BU KADAR DUYMAZDIK BUNDA BİR İŞ VAR HAYRA ALAMET DEĞİL GİBİ NORMALDE YILANLAR YER YÜZÜNE PEK ÇIKMAZLAR GÖRÜNMEZLER VE DAHA ÇOK AFRİKA GİBİ SICAK YERLERDE YAŞARLAR BU YILANLAR ÖZELLİKLE SON ZAMANLARDA TAM TERSİ SERİN BİLİNEN KARADENİZ BÖLGESİNDE GÖRÜNMEYE BAŞLADI HATTA KARADENİZDE BİR KÖYDE VATANDAŞ EVİN BAHÇESİNE GİREN 4 METRE BOYUNDA TORUNLARINA SALDIRAN YILANI TÜFEKLE VURARAK ÖLDÜREBİLDİ BUNUN ARAŞTIRILMASI GEREKİR.
@keremsarac1984 Neler zırvalıyorsun sen daha çok afrikada yaşarlarmış Ülkemizde 19 tür yılan yaşamakta. Yılanlar her zaman vardır ülkemizde.Hatta elepidae sınıfından güneydoğu anadolu Bölgesinde mısır kobrası bile yaşamaktadır...
@keremsarac1984 Karadeniz bölgesinde her zaman yılanlar vardır. Engerek yani viperia türü engerekler ve 3 metrelik zehirsiz colubridae sınıfı yılanlar hep vardır.Sadece basının abartması bunlar...
@vehbi1974 GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ SICAK İKLİME SAHİP OLDUĞU İÇİN ORADA YILANLAR OLUR AMA AFRİKADAKİ GİBİ BÜYÜK TEHLİKELİ İNSANLARA SALDIRAN BAHÇELERİNE EVLERİNE GİREN PEK DUYMADIK HELEKİ KARADENİZ BÖLGESİNDE HİÇ DUYMADIK MADEM BU VARDI NİÇİN BU YIL PEŞPEŞE YILAN HABERLERİ ÇOĞALDI GEÇMİŞ YILLARDA NİYE BU KADAR DUYMADIK BUNUN AÇIKLAMASINI YAPIN.
@keremsarac1984 haberi okumadan yorum yapıyorsunuz yılan değil bu oluklu kertenkele
yılanlar dünyanın her yerinde var ve sayıları insan nüfusundan çok daha fazla
Panik olmanıza gerek yok. Hayvanlara hiç bir şekilde zarar vermeyin. Vicdanlı olun. Tedavisini yapıp,doğaya salın.
ne tedavisi ikiye ayrılmış hayvan dunyabile bağlantısı kopmuş artık.
kör yılan deriz ve çoktur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler